Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Centrum Doskonalenia Umiejętności Egzaminacyjnych

NATO patronem kładki nad Trasą Uniwersytecką

Prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski zaproponował radnym, by kładce nad Trasą Uniwersytecką prowadzącej do Parku Wolności patronowało NATO. To kolejny element jubileuszowego roku 2024, w którym obchodzimy 25-lecie wstąpienia Polski do sojuszu oraz 20. rocznicę utworzenia w Bydgoszczy Centrum Szkolenia Sił Połączonych (JFTC).
NATO patronem kładki nad Trasą Uniwersytecką

Autor: fot.: Materiały prasowe

- Wierzę, że uhonorowanie Sojuszu Północnoatlantyckiego w ten sposób spotka się z aprobatą wszystkich radnych, a uroczyste nadanie imienia obiektowi inżynieryjnemu na Wzgórzu Wolności będzie stanowiło element obchodów Bydgoskiego Roku NATO i JFTC. Myślę, że dziś nikt nie ma wątpliwości, że obecność Polski w sojuszu to jeden z filarów naszego bezpieczeństwa  – podkreśla Prezydent Rafał Bruski.

Kładka sąsiaduje od strony zachodniej ze zrewitalizowanym Parkiem Wolności. Po wschodniej stronie znajduje się International School of Bydgoszcz – szkoła dedykowana dzieciom pracowników i oficerów jednostek Sojuszu Północnoatlantyckiego  działających w mieście. Z początkiem kwietnia po modernizacji rozpoczęły się w niej zajęcia.

Budowę kładki ukończono w 2013 roku wraz z Trasą Uniwersytecką. Jest konstrukcją łukową o długości 32 metrów. Dzięki niej udało zachować się ciągłość trasy pieszo-rowerowej wytyczonej na szczycie Zbocza Bydgoskiego. Stała się także jednym z najciekawszych punktów widokowych na wschodnią część Śródmieścia z bazyliką i gmachami uniwersyteckimi.

Ostateczną decyzję w sprawie nazewnictwa obiektu na najbliższej sesji w dniu 24 kwietnia 2024 r. podejmie Rada Miasta Bydgoszczy.Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
bezchmurnie

Temperatura: 14°CMiasto: Bydgoszcz

Ciśnienie: 1010 hPa
Wiatr: 4 km/h

STARY RYNEK

ReklamaBydgoszcz na YouTube - Oficjalnie!
ReklamaBydgoszcz na YouTube - Oficjalnie!
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: FreitTreść komentarza: koszmar!!Data dodania komentarza: 06.05.2024, 15:22Źródło komentarza: Idźmy na wyboryAutor komentarza: MalinaTreść komentarza: Nie używajnym wulgaryzmów. Jest to klasyczny artykuł reklamowy i każdy ma prawo się sprzedawać. Znam to miejsce - teraz pełno komarów od tego stawu. Właściciel hotelu mógłby zrobić opryskData dodania komentarza: 06.05.2024, 06:08Źródło komentarza: „ŻYCIE GRUZJI” – kulinarna doskonałośćAutor komentarza: BydgoszczaninTreść komentarza: od kiedy jest restauracja gruzińska w Tyrolu przestałem tam jeździć. To żarcie jest nie jadalne. szkoda, że zamknęła się wcześniejsza kuchnia, teraz to żart!Data dodania komentarza: 05.05.2024, 22:21Źródło komentarza: „ŻYCIE GRUZJI” – kulinarna doskonałośćAutor komentarza: MelomanTreść komentarza: Wojciu, ja widzę, że za michę żarcia jesteś w stanie napisać wszystko, ale te twoje wypociny są ch... warte, redaktorzyno czwartoligowaData dodania komentarza: 03.05.2024, 10:02Źródło komentarza: „ŻYCIE GRUZJI” – kulinarna doskonałośćAutor komentarza: WeltTreść komentarza: DnoData dodania komentarza: 02.05.2024, 11:59Źródło komentarza: Zmiany w organizacji ruchu przy Pięknej i SolskiegoAutor komentarza: KlausTreść komentarza: Redaktorze.... co Pan jara?!.. że takie ściemy Pan wistuje?? Garbary, Śląska, Jasna, Łokietka, Czarna Droga, Kozi Rynek, Graniczna Grottgera - co Pan wie o tym Fyrtlu??Data dodania komentarza: 30.04.2024, 14:56Źródło komentarza: Garbary pięknieją
Reklama
Reklama
NAPISZ DO NAS

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas.

Reklama