Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Centrum Doskonalenia Umiejętności Egzaminacyjnych

Podsumowanie akcji świąteczny długi weekend na drogach kujawsko-pomorskiego

Podczas długiego świątecznego weekendu na drogach województwa kujawsko-pomorskiego doszło do 9 wypadków drogowych, w których niestety zginęły 3 osoby, a 8 zostało rannych. Funkcjonariusze, którzy w ciągu ostatnich czterech dni czuwali nad bezpieczeństwem podróżujących, zatrzymali do kontroli aż 71 osób, które kierowały pojazdami po spożyciu alkoholu.
Podsumowanie akcji świąteczny długi weekend na drogach kujawsko-pomorskiego

Autor: KWP Bydgoszcz

Podczas minionego świątecznego weekendu (29.03-01.04.2024) na drogach województwa kujawsko-pomorskiego doszło do 9 wypadków drogowych, w których zginęły niestety 3 osoby, a 8 zostało rannych. Funkcjonariusze, którzy w ciągu ostatnich czterech dni czuwali nad bezpieczeństwem podróżujących, zatrzymali do kontroli aż 71 osób, które mimo wielokrotnych apeli o trzeźwość, zdecydowały się wsiąść za kierownicę wcześniej spożywając alkoholu.

W trakcie kontroli drogowych policjanci zwracali szczególną uwagę na prędkość, stan trzeźwości kierujących, stan techniczny pojazdów oraz to czy kierowcy i pasażerowie mają zapięte pasy bezpieczeństwa, a dzieci przewożone są w fotelikach. Okazało się, że głównymi „grzechami” kierowców było przede wszystkim przekraczanie dozwolonej prędkości, brak wyobraźni za kierownicą, brawura oraz przecenianie swoich umiejętności.

Zadaniem policjantów, było także zapewnienie płynnego i bezpiecznego ruchu na drogach dojazdowych do miast oraz na głównych ciągach komunikacyjnych przebiegających przez nasze województwo.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: 0°CMiasto: Bydgoszcz

Ciśnienie: 1020 hPa
Wiatr: 4 km/h

STARY RYNEK

ReklamaCentrum Doskonalenia Umiejętności Egzaminacyjnych
ReklamaBydgoszcz na YouTube - Oficjalnie!
Reklama
News will be here
Reklama
News will be here
NAPISZ DO NAS

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas.

Reklama