Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Centrum Doskonalenia Umiejętności Egzaminacyjnych

Mobilna Szkoła Recyklingu 3.0 w Bydgoszczy. Wkrótce inauguracja

Już 20 lutego warto odwiedzić Młyny Rothera. Jak podaje ratusz na również i tym razem przygotowano wartościową naukę i dobrą zabawę.
  • Źródło: Oficjalny Serwis Bydgoszczy
Mobilna Szkoła Recyklingu 3.0 w Bydgoszczy. Wkrótce inauguracja

Autor: fot.: UM Bydgoszcz

Mobilna Szkoła Recyklingu słynie z lekcji, które w przystępny i rozrywkowy sposób przedstawiają najważniejsze zasady dotyczące segregowania odpadów, recyklingu, idei zero waste. Wszystko po to, aby nawet najmłodsi mieszkańcy naszego miasta czuli odpowiedzialność za swoje codzienne działania i byli świadomi, że nawet mała zmiana nawyków może mieć wielkie znaczenie dla całej naszej planety.
 

Program zajęć obejmuje dwie części. Pierwsza z nich to wykłady aktywizujące uczestników. Część druga to warsztaty rękodzielnicze. Uczestnicy przekonają się, że z pozornie niepotrzebnych już produktów, odpadów, resztek, można wykonać rzeczy potrzebne. I co równie istotne – wykonane samodzielnie, a więc jedyne w swoim rodzaju. Korzystając z obecności w wyjątkowym miejscu, jakim są Młyny Rothera, uczestnicy zostaną także zaproszeni na wystawę Młyn-Maszyna.
Inauguracyjne zajęcia dedykowane są uczniom klas pierwszych i drugich szkoły podstawowej. Zapisy odbywają się drogą elektroniczną [email protected]. Obowiązuje limit 30 osób (+1 opiekun) - decyduje kolejność zgłoszeń. W treści wiadomości prosimy przesłać dane i wiek uczestników. Potwierdzeniem udziału będzie przesłana informacja zwrotna z harmonogramem wydarzenia.

Autorski pomysł Miasta Bydgoszcz

Mobilna Szkoła Recyklingu jest autorskim projektem Miasta Bydgoszczy, w ramach którego miejscy edukatorzy docierają do placówek oświatowych i instytucji by poprowadzić darmowe warsztaty ekologiczne. Tematyka obejmuje zasady selektywnej zbiórki odpadów komunalnych w Bydgoszczy, pojęcie recyklingu - na czym polega i jakie są etapy recyklingu tworzyw sztucznych, szkła, a także papieru. Uczestnicy dowiedzą się na czym polega idea zero waste i kompostowanie, a także poznają odpady problemowe i Punkty Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Wszystko to przekazywane poprzez zabawę i w lekkiej, łatwo przyswajalnej formule, aby bez problemu wcielać nowe zasady w życie – dla dobra nas wszystkich i naszej planety.
 

Udział w projekcie jest również dodatkowo punktowany w ogólnym podsumowaniu działań z zakresu edukacji ekologicznej. Miasto Bydgoszcz co roku nagradza najbardziej zaangażowane placówki.
W 2023 roku w warsztatach wzięło udział blisko 3,5 tysiąca osób.

Zapisy na Mobilną Szkołę Recyklingu 3.0 w formie zajęć stacjonarnych w placówkach oświatowych, startują już niedługo. Tegoroczna edycja przeznaczone będzie dla dzieci w wieku przedszkolnym (5-6 latki). Zajęcie prowadzone będą w placówce oświatowej.
 

Więcej na www.czystabydgoszcz.pl

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
zachmurzenie małe

Temperatura: -1°CMiasto: Bydgoszcz

Ciśnienie: 1020 hPa
Wiatr: 7 km/h

STARY RYNEK

ReklamaNajszybszy hosting dla Twojego WordPressa
ReklamaBydgoszcz na YouTube - Oficjalnie!
Reklama
News will be here
Reklama
NAPISZ DO NAS

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas.

Reklama