Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Centrum Doskonalenia Umiejętności Egzaminacyjnych

Ferie w Miasteczku Przedsiębiorczości w bydgoskim centrum handlowym

Skąd się biorą pieniądze? Dlaczego dorośli pracują i na czym polega oszczędzanie? To pytania, na które wspólnie poszukamy odpowiedzi podczas ciekawych zajęć edukacyjnych zaplanowanych w CH Focus w II tygodniu ferii. Dołącz do emocjonującej przygody z ekonomią, gdzie czeka na ciebie mnóstwo dobrej zabawy! Odwiedź Miasteczko Przedsiębiorczości w dniach 19-24 lutego, weź udział w kreatywnej zabawie, wciel się w rolę przedstawiciela wymarzonego zawodu i zarabiaj Moneciaki!
Ferie w Miasteczku Przedsiębiorczości w bydgoskim centrum handlowym

Autor: fot. ilustracyjna, pixabay

Spędź z nami kreatywnie ferie! Miasteczko Przedsiębiorczości to edukacyjny projekt skierowany do dzieci w wieku od 4 do 10 lat. Uczestnicząc w nim dowiedzą się, jak zarządzać finansami, jak wygląda obrót pieniędzmi na rynku oraz będą miały możliwość poznania specyfiki pracy danego zawodu. 

Miasteczko Przedsiębiorczości składa się z sześciu domków odwzorowujących szpital, szkołę, fabrykę, bank, sklep i kawiarnię – a w każdym z nich na graczy czeka specjalne zadanie do wykonania! Misją każdego uczestnika zabawy jest odwiedzenie domków i wcielenie się w każdym z nich w daną profesję. Wszystko po to, aby zarobić pieniądze – Moneciaki, a następnie móc je wydać według własnego uznania. Nad realizacją zadań czuwać będą koordynatorzy, którzy będą przeprowadzać dzieci przez poszczególne etapy gry. Podczas zabawy najmłodsi dowiedzą się dlaczego, warto inwestować i oszczędzać oraz dlaczego należy płacić podatki.

Trudno sobie wyobrazić pracownika bez odpowiedniego stroju firmowego, dlatego w strefie foto będzie można wybrać gadżet lub strój charakterystyczny dla danego zawodu, przebrać się i wykonać sobie w nim pamiątkowe zdjęcie. 

Miasteczko Przedsiębiorczości to także aktywna forma edukacji oparta na zajęciach, na których pociechy uczą się, że zamiast wyrzucać i zanieczyszczać środowisko warto przedmiotom dać drugie życie – dzieci oddając używaną zabawkę mogą zdobyć dodatkowe wynagrodzenie. Wystarczy ją do nas przynieść, wspólnie ją ulepszymy i przygotujemy do sprzedaży. Wszystkie powierzone nam zabawki zostaną wystawione na sprzedaż w Sklepiku Miasteczka. Za przekazaną rzecz mały przedsiębiorca otrzyma dodatkowe Moneciaki, którymi będzie mógł zapłacić za dodatkowe atrakcje – m.in. za fotkę zrobioną w super aucie w strefie auto foto oraz za skoki na dmuchańcu.

Nasze miasteczko znajdziecie bez trudu – zlokalizowane będzie na parterze, pomiędzy sklepami H&M a Reserved Kids i czynne codziennie (od 19 do 24 lutego) w godzinach od 11.00 do 19.00. Wszystkie atrakcje w ramach Miasteczka Przedsiębiorczości są dla najmłodszych bezpłatne. W wydarzeniu można wziąć udział indywidualnie, jak i w grupach zorganizowanych.

Więcej szczegółów na stronie: www.focusbydgoszcz.pl

 

 Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
zachmurzenie małe

Temperatura: -1°CMiasto: Bydgoszcz

Ciśnienie: 1020 hPa
Wiatr: 7 km/h

STARY RYNEK

ReklamaCentrum Doskonalenia Umiejętności Egzaminacyjnych
ReklamaBydgoszcz na YouTube - Oficjalnie!
Reklama
Reklama
NAPISZ DO NAS

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas.

Reklama