Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Centrum Doskonalenia Umiejętności Egzaminacyjnych

Kampus PBŚ ma 50 lat

W 2024 roku mija 50 lat od wmurowania kamienia węgielnego pod budowę fordońskiego kampusu Politechniki Bydgoskiej. Jubileusz upamiętnia specjalnie przygotowana wystawa, której otwarcie było okazją do prezentacji programu inwestycyjnego dotyczącego modernizacji i rozbudowy kampusu PBŚ.
Kampus PBŚ ma 50 lat

Autor: fot.: Materiały prasowe/PBŚ

- Pół wieku temu  zaczęła powstawać infrastruktura na potrzeby kolejnych pokoleń studentów, wykładowców i naukowców, na potrzeby rozwoju potencjału akademickiego Bydgoszczy. Jubileusz jest okazją nie tylko do zgłębiania historii tego miejsca, ale przede wszystkim do myślenia o jego przyszłości, którą wspólnie tworzymy tu i teraz realizując największy w historii uczelni program inwestycyjny  – mówi prof. Marek Adamski, Rektor Politechniki Bydgoskiej.

Jak zmieni się kampus w najbliższych miesiącach i latach? W sąsiedztwie otwartego w październiku 2023 roku Akademickiego Centrum Sportu trwa budowa zewnętrznej strefy sportowej z boiskami do piłki nożnej, koszykówki, siatkówki plażowej, strefą lekkoatletyczną, kortami tenisowymi i strzelnicą. W zachodniej części powstanie Centrum Ogrodnictwa dla Wydziału Rolnictwa i Biotechnologii. W przypadku tej inwestycji trwa przetarg na wykonawcę. Nową siedzibę, z przestrzenią wystawową w zmodernizowanym budynku dawnej stołówki, ma zyskać Wydział Sztuk Projektowych. Trwają związane z tym prace projektowe. Uczelnia planuje sukcesywną modernizację siedzib wszystkich wydziałów. Powstanie kolejnych kilkanaście nowocześnie wyposażonych laboratoriów badawczych i dydaktycznych, w tym nowe laboratoria informatyczne. Kampus wzbogaci się także o nową strefę gastronomiczną. Politechnika planuje także gruntowny remont fordońskich akademików. 

-  Rozproszoną dzisiaj bazę dydaktyczną chcemy sukcesywnie konsolidować w fordońskim kampusie, tworząc tu nowoczesną przestrzeń, przyjazną studentom i pracownikom, otwartą na mieszkańców – mówi prof. Marek Adamski. Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: 0°CMiasto: Bydgoszcz

Ciśnienie: 1020 hPa
Wiatr: 4 km/h

STARY RYNEK

ReklamaNajszybszy hosting dla Twojego WordPressa
ReklamaBydgoszcz na YouTube - Oficjalnie!
Reklama
Reklama
NAPISZ DO NAS

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas.

Reklama