Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Centrum Doskonalenia Umiejętności Egzaminacyjnych

Utrudnienia w ruchu na ulicach Bydgoszczy w związku z protestem rolników

Jak podaje ZDMiKP, 9 lutego od godziny 8.00 do 10.00 prawie 400 pojazdów wjedzie do centrum miasta, dlatego też przez cały dzień kierowcy mogą spodziewać się utrudnień w ruchu w ścisłym centrum miasta. Kłopoty nie ominą też komunikacji miejskiej.
  • Źródło: ZDMiKP
Utrudnienia w ruchu na ulicach Bydgoszczy w związku z protestem rolników

Autor: fot.: [zdjęcia archiwalne: ZDMiKP]

Kolumny traktorów i pojazdów ciężarowych (z niewielką prędkością) wjadą do Bydgoszczy z pięciu kierunków - od strony: Nakła, Koronowa, Osielska. Białych Błot i Torunia.
Już wtedy wystąpią pierwsze utrudnienia w ruchu na ulicach: Nakielskiej. Gdańskiej, Fordońskiej. Szubińskiej i Grunwaldzkiej.
Kolumna będzie prowadzona i nadzorowana przez Policję, która sterować będzie też ruchem na skrzyżowaniach znajdujących się na trasie przejazdu.

W godzinach od 8.00 do 10.00 wszystkie pojazdy rolnicze nadjeżdżające do centrum, będą ustawiane na ul. Focha przy Urzędzie Wojewódzkim oraz częściowo na ul. Jagiellońskiej i ul. Bernardyńskiej
W momencie przyjazdu kolumn, ulica Jagiellońska i ul. Focha, zostaną one całkowicie zamknięte dla ruchu kołowego na odcinku od ronda Jagiellonów do ul. A. Czartoryskiego
Z uwagi na skalę protestu, proponujemy więc omijać ten rejon miasta już od godziny 7.00

Dodatkowo w ciągu dnia ruch tramwajowy przez rondo Jagiellonów, będzie odbywał się z obniżoną prędkością, przy sterowaniu ruchem i możliwym całkowitym wstrzymaniem ruchu.

Protest przed Urzędem Wojewódzkim może potrwać aż do godzin wieczornych.

Apelujemy do kierowców aby omijali w piątek (9 lutego) obszar ronda Jagiellonów a także ul. Focha, ul. Bernardyńskiej i ul. Jagiellońskiej.
Na tym odcinku można spodziewać się dużych utrudnień i znacznego spowolnienia ruchu.

W ciągu dnia wydłuży się też czas przejazdu pojazdów komunikacji miejskiej.

Dodatkowo utrudnienia w godzinach porannych i wieczornych wystąpią również w innych częściach miasta, w trakcie przejazdu kolumny pojazdów rolnych.
O sytuacji drogowej w trakcie protestu, informować będziemy na bieżąco.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
patriota 09.02.2024 07:20
powiedzmy wprost 1 powinno sie skonczyc bezgraniczna pomoc dla ukrainy -- polska i inne kraje pomagaja ukranie nie tylko militarnie ale finansowo tez , a pomimo to ukraina zdradza dzien w dzien cala unie europejska bo przez nia rolnictwo europejskie upada coraz nizej jesli sie to nie zmieni to proponuje wymienic cale sluzby rzadzace kazdym krajem cala unia europejska bo oni wszyscy zamiast mozgow maja co najwyzej powietrze

pochmurnie

Temperatura: 10°CMiasto: Bydgoszcz

Ciśnienie: 993 hPa
Wiatr: 35 km/h

STARY RYNEK

ReklamaCentrum Doskonalenia Umiejętności Egzaminacyjnych
NAPISZ DO NAS

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas.

Reklama
Reklama
Reklama