Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Zbliża się rozbudowa ulicy Grunwaldzkiej. Są chętni do realizacji tego zadania

Zarząd Dróg w Bydgoszczy wyłonił siedem firm, które będą mogły być potencjalnie odpowiedzialne wykonanie inwestycji związanej z rozbudową ulicy Grunwaldzkiej. Po dokładnej analizie złożonych ofert poznamy konsorcjum, które zajmie się realizacją tego zadania.
Zbliża się rozbudowa ulicy Grunwaldzkiej. Są chętni do realizacji tego zadania

Autor: archiwum

Prace związane z analizą potrwają kilka tygodni. Same kosztorysy ofertowe zawierają ponad tysiąc pozycji do tego należy dodać ich opisy. Później czas na składanie wyjaśnień. Wcześniej ze względu na strategiczne znaczenie inwestycji dla miasta, zamówienie zostało podzielone na dwa etapy. Finalnie wyłoniono siedem podmiotów o największym doświadczeniu i zapleczu technicznym. Firmy zostały zaproszone do złożenia ofert.
Przypomnijmy w lutym tego roku została podpisana umowa na dofinansowanie rozbudowy ulicy Grunwaldzkiej z funduszy europejskich. Warta ponad 150 mln. inwestycja uzyskała dofinansowanie na poziomie 113 mln. złotych.

 Przebudowa ul. Grunwaldzkiej obok budowy linii tramwajowej w ulicy Kujawskiej, jak również budowy przedłużenia Trasy Uniwersyteckiej jest największym miejskim przedsięwzięciem, które będzie realizowane w najbliższych latach. Projekt przewiduje budowę dwóch jezdni jednokierunkowych po dwa pasy ruchu w obu kierunkach na całym odcinku ulicy.

Dodatkowo na odcinku od ulicy Skośnej do ulicy Flisackiej w kierunku centrum miasta powstanie trzeci pas ruchu przeznaczony jedynie dla autobusów komunikacji publicznej. Konieczna będzie również przebudowa wszystkich skrzyżowań z ulicami poprzecznymi. Zakończenie inwestycji zostało zaplanowane na drugą połowę roku 2019.

Wyłoniono następujące firmy:

1. Konsorcjum PORR Polska Infrastructure SA - lider - 77.354.738 zł
2. Konsorcjum Eurovia Polska - lider - 81.755.874 zł
3. Polaqua Sp. z o.o. - 85.581.524 zł
4. Konsorcjum Trakcja PRKiI SA - lider - 77.827.974 zł
5. Budimex SA - 75.836.942 zł
6. Skanska SA - 82.828.282 zł
7. Strabag Sp. z o.o. - 90.861.980 zł


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
zachmurzenie małe

Temperatura: 10°CMiasto: Bydgoszcz

Ciśnienie: 1007 hPa
Wiatr: 19 km/h

STARY RYNEK

ReklamaNajszybszy hosting dla Twojego WordPressa
NAPISZ DO NAS

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas.

Reklama
Reklama
Reklama