Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Centrum Doskonalenia Umiejętności Egzaminacyjnych

Trwają prace przy budowie bydgoskich mostów

Powstaną nowe mosty w Bydgoszczy, za budowę odpowiadać będzie firma Trakcja SA. Do miasta jeszcze w tym miesiącu przyjadą gotowe elementy obiektu drogowego, które zostaną zamontowane na wykonanych wcześniej podporach. Wykonawca pracuje również nad przygotowaniem torowiska do próbnych przejazdów na ul. Perłowej.
Trwają prace przy budowie bydgoskich mostów
Źródło: Urząd Miasta Bydgoszczy

Jak podaje Urząd Miasta, na ul. Fordońskiej firma Trakcja SA prowadzi prace związane z przebudową południowej części torowiska. Trwa układanie podbudowy pod tory w kierunku Fordonu. Wiosną tramwaje mają już kursować po obu torowiskach. Pozwoli to przystąpić do robót drogowych na południowej jezdni oraz skróci czas przejazdu modernizowaną arterią.
Na jezdni północnej ul. Fordońskiej do ułożenia pozostała jeszcze warstwa ścieralna. W ostatnim czasie uzupełnione zostały asfaltem wystające studzienki kanalizacyjne, co ułatwia poruszanie się pojazdom. 

Prace trwają także pod mostem tramwajowym nad Brdą. Jeszcze w tym miesiącu na placu budowy staną metalowe elementy konstrukcji.

Wykonawca rozpoczął też prace na rozjazdach tramwajowych ul. Toruńska/ul. Perłowa. Powstało torowisko, na którym niebawem odbędą się próbne przejazdy i kontynuowane są roboty brukarskie oraz prace związane z infrastruktura podziemną i sanitarną. 

W związku z prowadzonymi pracami zmiany w ruchu zostaną wkrótce wprowadzone również na skrzyżowaniu ul. Toruńskiej/Kazimierza Wielkiego.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
bezchmurnie

Temperatura: 20°CMiasto: Bydgoszcz

Ciśnienie: 1003 hPa
Wiatr: 20 km/h

STARY RYNEK

ReklamaCentrum Doskonalenia Umiejętności Egzaminacyjnych
ReklamaKarma IBDerma Happy Chi
NAPISZ DO NAS

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas.

Reklama
Reklama
Reklama