Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Obsługa Kanałów Social Media

Przegląd rynku mieszkaniowego w Bydgoszczy

Popyt na nowe mieszkania w Bydgoszczy ciągle rośnie. Wraz ze wzrostem popytu rosną również ceny mieszkań. Z tego względu deweloperzy zacierają ręce i oferują coraz więcej nowych mieszkań w 2022 roku.
Przegląd rynku mieszkaniowego w Bydgoszczy
Krzysztof Golik, investmap.pl

W Bydgoszczy powstają ciągle nowe nieruchomości. Oferta deweloperów jest tu dość szeroka, wśród niej można wyróżnić: osiedla nowych apartamentów, wielkomiejskie kompleksy mieszkaniowe o wysokiej zabudowie, osiedla wielorodzinne o tradycyjnej architekturze, osiedla domków jednorodzinnych oraz wille miejskie.

Jeśli chodzi o lokalizację nowych inwestycji, to można wyróżnić te zlokalizowane w centralnych częściach miasta, jak również budowane bardziej na obrzeżach wśród terenów zielonych. Jeśli chodzi o standardy budownictwa to wyglądają one podobnie jak w wielu innych dużych miastach Polski. Nowe mieszkania w Bydgoszczy oddawane są do użytku głównie w stanie deweloperskim.

Bydgoszcz – oferty nowych mieszkań w tym mieście znajdziesz na portalu investmap.

Czym przyciąga do siebie Bydgoszcz?

Przede wszystkim przystępność cenowa przyciąga do siebie inwestorów na nowe mieszkania w Bydgoszczy. Ceny są jedne z niższych, jeśli chodzi o rynki regionalne w Polsce. Miasto może się również poszczycić dobrymi perspektywami rozwoju, jeśli chodzi o infrastrukturę i zagospodarowanie terenu. Bydgoszcz posiada również turystyczny charakter, dzięki czemu co roku odwiedzają miasto głównie turyści w Polski. Warto podkreślić, że popyt na wynajem mieszkań w Bydgoszczy jest dość wysoki. Do tego dochodzą ciągle rosnące ceny mieszkań i domów, co sprawia, że inwestorzy są skłonni ulokować tutaj swój kapitał.

Przegląd rynku mieszkaniowego w Bydgoszczy w 2022 roku

Czynnikiem, który napędza rynek mieszkaniowy w Bydgoszczy to rosnąca inflacja. Warto jednak zauważyć, że na przestrzeni ostatnich lat ceny mieszkań osiągnęły już w Bydgoszczy taki pułap, który jest coraz trudniej podnieść. Przeciętna cena mieszkania w Bydgoszczy w sierpniu 2022 roku wyniosła ok. 7,2 tys. zł/mkw. Czyli w ciągu ostatnich 12 miesięcy wzrosła o 4%.

Obecnie przeciętna cena mieszkania w Bydgoszczy wynosi ok. 366 tys. zł. Warto podkreślić, że ta dynamika jest poniekąd powstrzymywana przez możliwość zakupu nieruchomości w podbydgoskich gminach. Jednak dla kupujących mieszkania w podbydgoskich gminach są pewnie minusy. Otóż tacy mieszkańcy muszą się liczyć z uciążliwością dotarcia do centrum Bydgoszczy.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: 4°CMiasto: Bydgoszcz

Ciśnienie: 1007 hPa
Wiatr: 28 km/h

STARY RYNEK

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: ARGO1Treść komentarza: PONAD 70 OSÓB NA MINUTE SKONTROLOWANYCH . BRAWOData dodania komentarza: 02.02.2023, 07:48Źródło komentarza: ,,Trzeźwy poranek" - Policja przeprowadziła kontrolę na drogachAutor komentarza: OlgaTreść komentarza: Monia - ta strona została usunięta z UKW własnie za ten wywiad. Niedługo powstanie nowa strona o tej samej nazwie. Trzymaj sięData dodania komentarza: 30.01.2023, 21:32Źródło komentarza: "Wojna zastała nas w Stanach". Rozmowa z Ryszardem Pujszo akademickim trenerem sportów walkiAutor komentarza: KarolTreść komentarza: UKW chyba się wystraszyło wywiadu - są widoczne symptomy. Nie każdy jest tak kulturalny by nie pogratulować sukcesu. Minister i wystarczy.!Data dodania komentarza: 30.01.2023, 10:19Źródło komentarza: Zapomniana perła Uniwersytetu Kazimierza WielkiegoAutor komentarza: DebilTreść komentarza: bede codziennie jeść. by wkurzyć tych debilow co krzyczą że bezbożność jakby nigdy waginy nie widzieli.Data dodania komentarza: 28.01.2023, 21:16Źródło komentarza: W Bydgoszczy zjemy gofry w kształcie intymnych części ciałaAutor komentarza: WyborcaTreść komentarza: Aż trudno w to uwierzyć. Kolejny krok do upadku człowieczeństwa... Obudź się Polsko!Data dodania komentarza: 26.01.2023, 22:20Źródło komentarza: W Bydgoszczy zjemy gofry w kształcie intymnych części ciałaAutor komentarza: MatyldaTreść komentarza: ale na tym zdjęciu Natalia ma biały pas, a miała niebieski albo purpurowy.Data dodania komentarza: 21.01.2023, 21:08Źródło komentarza: Zapomniana perła Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego
ReklamaNajszybszy hosting dla Twojego WordPressa
ReklamaUsługi księgowe taniej o VAT!
NAPISZ DO NAS

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas.

Reklama
Reklama
Reklama Holistyczne Karmy dla zwierząt