Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Przystanek wiedeński na placu Teatralnym. Ogłoszono przetarg

Na placu Teatralnym wybudowany zostanie pierwszy w Bydgoszczy przystanek wiedeński. Jednocześnie przygotujemy dokumentację niezbędną do przebudowy wszystkich przystanków na ul. Gdańskiej od centrum do Kamiennej. Dzięki nim pasażerowie będą mogli wygodniej i bezpieczniej korzystać z tramwajów.
Przystanek wiedeński na placu Teatralnym. Ogłoszono przetarg

Autor: UM

W środę (21 listopada) ogłoszony został pierwszy przetarg na przebudowę placu Teatralnego wraz z fragmentem ul. Focha. Zakłada on między innymi wykonanie przystanku wiedeńskiego o długości 40m po południowej stronie jezdni. - Przystanki tego typu to rozwiązanie coraz częściej stosowane w nowoczesnych miastach – mówi prezydent Bydgoszczy, Rafał Bruski. – Nie mam wątpliwości, że sprawdzą się również w naszym mieście. Tego typu infrastrukturę zbudujemy również na ul. Gdańskiej. Chciałbym podziękować społecznikom, którzy zainicjowali budowę tej infrastruktury i współpracowali z drogowcami. W rozbudowę sieci tramwajowej i zakupy nowych pojazdów inwestujemy około pół miliarda złotych. To ważne by mogli korzystać z niej bez ograniczeń wszyscy bydgoszczanie. Cieszę się, że ten pierwszy projekt, który zrealizujemy na pl. Teatralnym udało się też połączyć z poprawą bezpieczeństwa rowerzystów.

Przystanki wiedeńskie pozwalają pasażerom na bardzo wygodne wsiadanie do pojazdów komunikacji miejskiej (poziom podłogi w tramwaju jest prawie taki sam jak jezdni pełniącej funkcji peronu). Dzięki nim z komunikacji miejskiej bez problemu mogą korzystać osoby niepełnosprawne. Dodatkowo wyniesiona jezdnia poprawia bezpieczeństwo - wymusza zredukowanie prędkości przez kierowców, którzy chcą przejechać przez obszar przystanku.

Do budowy przystanku na ul. Focha konieczne jest również skrócenie istniejącej zatoki autobusowej. W obrębie placu Teatralnego powstaną też drogi rowerowe, które zapewnią bezpieczny przejazd m.in. na kierunku Stare Miasto-Gdańska. Do ruchu rowerowego zostanie też dostosowana sygnalizacja świetlna. Przy okazji wymienione zostaną fragmenty nawierzchni na ul. Focha oraz na skrzyżowaniu z ul. Gdańską wraz z wymianą kostki betonowej w torowisku na wlocie ul. Gdańskiej. W przyszłości droga rowerowa planowana jest również na dalszym odcinku ul. Focha.

Roboty na przystanku wiedeńskim i prace związane z wymianą nawierzchni na skrzyżowaniu ul. Focha, Jagiellońskiej i Gdańskiej zostaną przeprowadzone w okresie wakacyjnym, by ograniczyć utrudnienia na ważnym węźle komunikacyjnym do minimum. Przed wakacjami będą prowadzone roboty nie wpływające istotnie na płynność ruchu. Zakończenie zadania planowane jest wczesną jesienią.

Warto podkreślić, że w projekcie budżetu miasta na przyszły rok ujęto również opracowanie koncepcji przebudowy wszystkich przystanków w jezdni zlokalizowanych na ul. Gdańskiej na odcinku od Jagiellońskiej do ul. Kamiennej.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

bezchmurnie

Temperatura: 15°C Miasto: Bydgoszcz

Ciśnienie: 1020 hPa
Wiatr: 4 km/h

STARY RYNEK

ReklamaHosting Mango już od 37,50 zł
ReklamaBydgoszcz na YouTube - Oficjalnie!
Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: AnatomTreść komentarza: Wynik mało szokujący uwzględniając fakt, iż sam profesor Szpinda był przewodniczącym Jury części praktycznej konkursu. Odpowiedzi uczestników z innych uczelni były zerowane za np. postawienie przecinka przed określeniem strony struktury. Nie będę komentował doniesień o podyktowaniu struktur studentom chwilę przed rozpoczęciem konkursu. Skandale są dla profesora Szpindy nieobce.Data dodania komentarza: 29.05.2025, 15:52Źródło komentarza: Rektor Politechniki Bydgoskiej uhonorował zwycięzców Scapula Aurea 2025Autor komentarza: KrzysiekTreść komentarza: Super, chciałem zobaczyć ringa na żywo - mam nadzieje, że mają.Data dodania komentarza: 26.05.2025, 13:47Źródło komentarza: Wyspa Samsung Brandstore w Bydgoszczy otwarta!Autor komentarza: ala987Treść komentarza: świetny artykuł :)Data dodania komentarza: 26.05.2025, 12:29Źródło komentarza: Spotkanie z Wiktorem Przyjemskim w bydgoskim centrum handlowymAutor komentarza: MamaTreść komentarza: Mam nadzieję, że parking nie będzie płatny i klientów przyciągnie z Arkad, gdzie nowe zasady zniechęcają do korzystania.Data dodania komentarza: 14.05.2025, 19:30Źródło komentarza: Wystartowała budowa największego parku handlowego w BydgoszczyAutor komentarza: MarcinTreść komentarza: Pragnę zauważyć, że nie jest to portal bydgoszcz.plData dodania komentarza: 5.05.2025, 13:59Źródło komentarza: ALSTAL Grupa Budowlana ponownie sponsorem toruńskiego żużlaAutor komentarza: info z BydgoszczyTreść komentarza: Mała prośba: Skoro jest to portal BYDGOSZCZ.pl, to prosilibyśmy o nie uraczanie nas bieda-informacyjkami z Magagrajdołu Toruniewo, OK? Już starczy tego, że toruńskie pasożyty na B-szczy zyskały to, co dokładnie straciła na ich rzecz B-szcz, w tym także sport. Należy oderwać rydzykowych pasożytów id bydgoskiego cycka, bo nas tylko doją bez końca, a B-szcz bez końca traci!! My Całbeckowa DO NICZEGO NIE POTRZEBUJEMY, a że tamtejsze pasożyty i ich grajdoł nie byłby tym, czym jest dzisiaj bez okradania B-szczy, to należy z tym wreszcie SKOŃCZYĆ!!!Data dodania komentarza: 20.04.2025, 16:46Źródło komentarza: ALSTAL Grupa Budowlana ponownie sponsorem toruńskiego żużla
Reklama
NAPISZ DO NAS

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas.

Reklama