Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

7R startuje z realizacją nowego obiektu BTS w Bydgoszczy o powierzchni 9 700 mkw

7R, wiodący deweloper nieruchomości komercyjnych, rozpoczyna realizację budynku w formule built-to-suit (BTS) dla firmy specjalizującej się w dostarczaniu rozwiązań logistycznych dla branży e-commerce w Europie. W zlokalizowanym w Bydgoszczy obiekcie o powierzchni 9 700 mkw. powstanie nowoczesna sortownia paczek. Oddanie inwestycji do użytkowania planowane jest na I kwartał 2027 roku. To kolejny projekt realizowany przez 7R dla tej firmy – dotychczas deweloper dostarczył 44 000 mkw. nowoczesnej powierzchni magazynowej w 5 lokalizacjach.
7R startuje z realizacją nowego obiektu BTS w Bydgoszczy o powierzchni 9 700 mkw

Autor: Materiały prasowe

Inwestycja powstaje jako część kompleksu 7R Park Bydgoszcz I. Poza realizowanym obiektem BTS o powierzchni 9 700 mkw. kompleks oferuje także możliwość rozbudowy o kolejne 22 000 mkw. powierzchni magazynowej w formule spekulacyjnej. Wcześniej w ramach inwestycji zrealizowano już pierwszy etap o powierzchni 16 505 mkw., który oddano do użytkowania w czerwcu 2022 roku.

– Realizacja kolejnej inwestycji dla tak wymagającego partnera, będącego liderem rozwiązań logistycznych dla sektora e-commerce, jest dla nas ważnym potwierdzeniem zaufania, które budujemy poprzez konsekwentne dostarczanie obiektów precyzyjnie odpowiadających na potrzeby operacyjne naszych klientów. Projekty typu BTS wymagają bardzo ścisłej współpracy już od etapu planowania, dlatego szczególną wagę przykładamy do tego, aby finalnie budynek jak najlepiej wspierał zarówno bieżącą działalność, jak i długofalowy rozwój biznesu najemcy, spełniając jednocześnie wysokie standardy technologiczne i środowiskowe. Bydgoszcz pozostaje dla nas jedną z najbardziej perspektywicznych lokalizacji logistycznych w Polsce, dlatego tym bardziej cieszymy się, że właśnie tutaj możemy realizować kolejny wspólny projekt – powiedziała, Marzena Taube, Leasing & Development Director, North-West Region, 7R.

Budynek w 7R Park Bydgoszcz I zostanie wyposażony w szereg rozwiązań dostosowanych do specyfiki działalności najemcy, który zrewolucjonizował rynek przesyłek w Polsce. Na terenie nieruchomości przygotowane zostaną specjalne miejsca z ładowarkami dla samochodów elektrycznych. Ponadto, budynek zostanie wyposażony w magazyn energii, agregat prądotwórczy oraz podwójny system ogrzewania, łączący pompy ciepła z instalacją gazową. Rozwiązania te pozwolą zwiększyć efektywność energetyczną obiektu oraz zapewnić ciągłość prowadzenia operacji logistycznych. W procesie wyboru lokalizacji najemcę wspierała międzynarodowa firma doradcza Cushman & Wakefield.

7R Park Bydgoszcz I to nowoczesny park logistyczno-magazynowy klasy A, zaprojektowany z myślą o firmach z sektora logistyki, e-commerce, dystrybucji oraz lekkiej produkcji. Elastyczna struktura kompleksu pozwala dopasować powierzchnię do potrzeb najemców, zarówno pod kątem skali działalności, jak i specyfiki procesów operacyjnych. Projekt jest certyfikowany w systemie BREEAM na poziomie Excellent.

Kompleks zlokalizowany jest niecałe 6 km od centrum Bydgoszczy, jednego z kluczowych ośrodków logistycznych w północno-centralnej Polsce. Miasto i jego okolice dysponują wysoko rozwiniętą infrastrukturą transportową oraz wykwalifikowaną kadrą pracowników z różnych branż. Lokalizacja oferuje bezpośredni dostęp do drogi ekspresowej S10, łączącej Bydgoszcz z Toruniem i Szczecinem, a także drogi ekspresowej S5, zapewniającej połączenie z Poznaniem, Wrocławiem i Trójmiastem. Inwestycja znajduje się niespełna 7 km od Portu Lotniczego im. Ignacego Jana Paderewskiego oraz w podobnej odległości od stacji kolejowej Bydgoszcz Główna.

Rynek nowoczesnej powierzchni magazynowej w województwie kujawsko-pomorskim obejmuje ponad 950 000 mkw. powierzchni, a Bydgoszcz i jej gminy ościenne przyciągają uwagę międzynarodowych graczy i prezentują duży potencjał – zarówno w zakresie nowych inwestycji produkcyjno-magazynowych, jak i wynajmu istniejących już obiektów. 

Jeszcze kilka lat temu wiele wiodących firm, liderów w swoich branżach, koncentrowało się przede wszystkim na największych rynkach magazynowych. Dynamiczny rozwój e-commerce, skrócenie czasów dostaw i rozwój poszczególnych rynków konsumenckich sprawiły, że sytuacja diametralnie się zmieniła. Dziś wyraźnie widzimy, że kluczowe staje się znalezienie lokalizacji, która łączy dobrą dostępność komunikacyjną z możliwością realizacji projektu dopasowanego do konkretnych potrzeb biznesowych. Równocześnie obserwujemy, że klienci coraz częściej rozpoczynają rozmowy nie od pytania o dostępny magazyn, ale o możliwość stworzenia obiektu wspierającego ich procesy operacyjne i długoterminowy rozwój. Region bydgoski bardzo dobrze odpowiada na te oczekiwania, a nasza współpraca z europejskim liderem rozwiązań logistycznych dla branży e-commerce stanowi tego najlepsze potwierdzenie – skomentował Kamil Szabłowski, Senior Leasing Manager w 7R.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

POGODA
STARY RYNEK

Reklama
Reklama Finał letniej akademii recyklingu
Reklama Zobacz dane na żywo!
Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Czesław Jasiński Treść komentarza: W latach 1964-72 uczęszczałem do SP nr6 przy Poniatowskiego, więc dwa razy dziennie przechodziłem obok tego budynku. Na pewno pod koniec lat 60 XXw był on remontowany, a na pewno jego elewacja. Po lewej stronie gmachu był park aż do Poniatowskiego, teraz to teren policji. Gmach po remoncie w XXI w wygląda imponująco. Pozdrawiam. Czesław Jasiński Data dodania komentarza: 21.08.2026, 17:58 Źródło komentarza: Zabytkowy budynek przy Chodkiewicza przejdzie modernizację Autor komentarza: Czesław Treść komentarza: Dzień dobry. W latach 1964-72 chodziłem do SP nr 6 przy Poniatowskiego. Codziennie więc dwa razy przechodziłem koło tego budynku. Od lewej strony gmach sąsiadował z parkiem, aż do Poniatowskiego. Pamiętam, że pod koniec lat 60 XX budynek, a na pewno jego elewacja była remontowana. Teraz po remoncie w XXI w budynek wygląda imponująco. Pozdrawiam serdecznie. Czesław K. Jasiński Data dodania komentarza: 21.08.2026, 17:51 Źródło komentarza: Zabytkowy budynek przy Chodkiewicza przejdzie modernizację Autor komentarza: Lechu Treść komentarza: Następny bałwan podsunięty modernistycznym gojom przez zydow Data dodania komentarza: 16.08.2026, 17:16 Źródło komentarza: Wielki pomnik Matki Bożej Miłosiernej poświęcono we wsi Konotopie Autor komentarza: Slawomir Treść komentarza: Przy tak dużej konkurencji, to wielki sukces Artura. Gratulacje ! Data dodania komentarza: 1.08.2026, 09:08 Źródło komentarza: Sporty Walki: Dwa medale za oceanem Autor komentarza: Bral Treść komentarza: A w Kirgistanie to co za Mistrzostwa Swiata? Data dodania komentarza: 30.07.2026, 13:50 Źródło komentarza: Sporty Walki: Dwa medale za oceanem Autor komentarza: Wojtek Treść komentarza: Gratulacje !! Data dodania komentarza: 29.07.2026, 19:01 Źródło komentarza: Sporty Walki: Dwa medale za oceanem
NAPISZ DO NAS

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas.

Reklama