Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Nowe połączenie drogowe w Bydgoskim Parku Przemysłowo-Technologicznym

BPPT informuje o trwającej budowie nowej drogi łączącej ul. Hutniczą z ul. Nowotoruńską w Łęgnowie. Inwestycja ta znacząco poprawi dostępność terenów inwestycyjnych w sektorze C BPPT, gdzie zlokalizowane są atrakcyjne działki dla potencjalnych inwestorów.
  • Źródło: BPPT
Nowe połączenie drogowe w Bydgoskim Parku Przemysłowo-Technologicznym

Autor: fot.: BPPT

Zakres inwestycji obejmuje:

• Budowę nowego skrzyżowania z ul. Nowotoruńską, pomiędzy ulicami Zakole a wjazdem do firmy Supravis.

• Poszerzenie jezdni oraz wydzielenie lewoskrętu dla pojazdów nadjeżdżających od strony drogi krajowej S-10.

• Budowę dwóch jezdni rozdzielonych wyspą kanalizującą ruch od strony miasta, z przejściem dla pieszych.

• Utworzenie zatok autobusowych w pobliżu skrzyżowania.

• Przebudowę sieci kablowej oraz instalację nowoczesnego oświetlenia.

Nowa droga o szerokości 6,5 metra zostanie pokryta nawierzchnią bitumiczną. Dodatkowo, w ramach projektu powstaną rowy odwodnieniowe, przebudowane zostaną skrzyżowania z drogami wewnętrznymi, zbudowane zostaną zjazdy oraz chodnik o długości około 100 metrów w rejonie skrzyżowania z ul. Hutniczą. Prace realizowane przez firmę Strabag, o wartości 9,74 mln zł, planowane są do zakończenia latem bieżącego roku i objęte będą 7-letnią gwarancją.

Ta strategiczna inwestycja nie tylko zwiększy atrakcyjność terenów inwestycyjnych BPPT, ale także usprawni ruch pojazdów ciężarowych dojeżdżających do istniejących zakładów produkcyjnych. Warto podkreślić, że wcześniej, dzięki współpracy z firmą Zalando, zrealizowano nowy układ drogowy w rejonie pętli Łęgnowo, a w ramach budowy trasy ekspresowej S10 planowany jest nowy węzeł drogowy „Emilianowo”, który zapewni wygodny dojazd do BPPT od strony południowej.

Bydgoski Park Przemysłowo-Technologiczny, zajmujący powierzchnię 290,9 hektarów, oferuje tereny inwestycyjne na sprzedaż oraz pod dzierżawę. Obecnie na terenie BPPT działa ponad 180 firm, zatrudniających około 5000 osób. Aktualnie dostępnych jest około 50 hektarów powierzchni inwestycyjnej, objętej miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego, przeznaczonej pod działalność usługowo-produkcyjną, składowanie i magazynowanie.

Zapraszamy inwestorów do skorzystania z naszej oferty i dołączenia do grona przedsiębiorstw rozwijających się w Bydgoskim Parku Przemysłowo-Technologicznym.



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

POGODA
STARY RYNEK

Reklama
ReklamaSprawdź jak to działa
ReklamaZobacz dane na żywo!
Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: nikiTreść komentarza: Nie, nie wraca Współczesna. Skoro nie będzie tam księgarni to pojawia się tylko stara nazwa.Data dodania komentarza: 12.05.2026, 19:17Źródło komentarza: "Współczesna" wraca na Gdańską 5. Mózg Foundation otworzy w centrum Bydgoszczy nową przestrzeń kultury i spotkańAutor komentarza: JacekTreść komentarza: Tory kolejowe za oknem? Co z hałasem?Data dodania komentarza: 8.05.2026, 19:50Źródło komentarza: BTBS szykuje kolejną inwestycję na Okolu. Trwają prace przy Grunwaldzkiej 72-78Autor komentarza: MaciejTreść komentarza: Kiedy wracam z pracy po 22.00 widzę, że pod arkadami budynku Savoy przy ul. Gdańskiej wysadzany jest człowiek na wózku inwalidzkim. Sytuacja jest tragiczna bo chyba pozostaje tam sam. Widzę, że jest tej nocy 6.05.2026. Może instytucja medyczna pomoże w tej sytuacji bo psy kierowane są do klinik a tu idzie o człowieka.Data dodania komentarza: 6.05.2026, 23:19Źródło komentarza: Zapowiedź: Długowieczność kobiet. Proste nawyki, wielkie efekty. Łukasz SobkowiakAutor komentarza: VinTreść komentarza: We wrzesniu maja byc w Albanii AME w judo i wszystkich dyscyplinach. Ktos jedzie od nas ?Data dodania komentarza: 31.03.2026, 11:41Źródło komentarza: Akademickie Mistrzostwa Polski w Judo 2026: Politechnika Białostocka gospodarzem zawodów 21–22 marcaAutor komentarza: AleksanderTreść komentarza: W tym roku też było pełno "najemników" - ale w zeszłym roku w Warszawie na Mistrzostwach Europy też było dużo cudzoziemców - przybyszów, reprezentujących nie tylko polskie ale inne uczelnie z Europy. Teraz to norma i trzeba sie do niej dostosować. Wynik zalezy od Rektorów uczelni.Data dodania komentarza: 27.03.2026, 08:24Źródło komentarza: Akademickie Mistrzostwa Polski w Judo 2026: Politechnika Białostocka gospodarzem zawodów 21–22 marcaAutor komentarza: GrzegorzTreść komentarza: Jak sie popatrzy na listy walk z kilku ostatnich lat to wszyscy korzystaja z "Soldiers of fortune" więc nie w tym jest problem. Chodzi by tych ludzi przyciągac na nasze uczelnie z Bydgoszczy, wtedy jedni będą odchodzić inni przychodzić - jak dotąd. Wychowanie medalistów od młodzika to nie rola dla trenerów akademickich.Data dodania komentarza: 26.03.2026, 14:22Źródło komentarza: Akademickie Mistrzostwa Polski w Judo 2026: Politechnika Białostocka gospodarzem zawodów 21–22 marca
NAPISZ DO NAS

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas.

Reklama