Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Budowa ulicy Sztumskiej na Miedzyniu

Jak podaje ratusz, trwają przygotowania do budowy kolejnego odcinka ul. Sztumskiej na Miedzyniu. Dobudowany zostanie dodatkowy sięgacz. Inwestycję zleca stowarzyszenie mieszkańców korzystające z miejskiego programu „25/75”. Dzięki inicjatywom lokalnym w tej części miasta wybudowano wcześniej m.in. główny ciąg ul. Sztumskiej oraz Kwidzyńskiej.
  • Źródło: Oficjalny Serwis Bydgoszczy
Budowa ulicy Sztumskiej na Miedzyniu

Autor: fot.: UM Bydgoszcz

Dodatkowy sięgacz ul. Sztumskiej zapewni obsługę komunikacyjną kilku posesji. W ramach inwestycji powstanie pieszojezdnia. Wcześniej wybudowane zostanie odwodnienie. Na koniec ustawione zostaną latarnie. Obecnie trwa postępowanie zmierzające do wyłonienia wykonawcy zadania. Prace budowlane i odbiory po zawarciu umowy potrwają około 3 miesięcy. Firmy zainteresowane realizacją zamówienia ze szczegółowymi warunkami mogą zapoznać się TUTAJ. Termin składania ofert wyznaczono na 6 lutego br.

Inwestycja realizowana jest dzięki inicjatywie bydgoszczan, którzy powołali stowarzyszenie. W ramach programu „25/75” zagwarantowało ono niezbędny wkład własny na poziomie 15 procent kosztów inwestycji. Resztę środków (85 %) zabezpieczyło miasto Bydgoszcz. Mieszkańcy  tej części osiedla Miedzyń zainicjowali wcześniej budowę głównego ciągu ul. Sztumskiej oraz Kwidzyńskiej. Na Miedzyniu-Prądach zrealizowano już blisko 20 podobnych zadań. W ubiegłym roku prace były prowadzone także na ulicach Trӓgerów i Strzegowskiej. Przygotowywane do realizacji są kolejne zadania związane z utwardzeniem m.in. ulic Porzeczkowej i Trawnik.  W tym miesiącu porozumienie o wspólnej realizacji zadania podpisało również stowarzyszenie reprezentujące mieszkańców ulicy Potulickiej.

Program „25/75” polega na współdziałaniu mieszkańców oraz miasta. Stowarzyszenia bydgoszczan, którym uda się zebrać część środków na realizację inwestycji na poziomie 25 procent (z możliwością obniżenia, gdy wcześniej realizowane były inne wspólne zadania przy infrastrukturze wodno-kanalizacyjnej, przedmiotowo związanych z realizacją wnioskowanego zadania), mogą liczyć na realizację inwestycji w danym roku budżetowym. W ten sposób osiedlowe ulice, o niewielkim znaczeniu dla komunikacji mogą szybciej zyskać nowe nawierzchnie lub zostać wyposażone w dodatkową infrastrukturę np. chodniki i miejsca postojowe. We współpracy z mieszkańcami Bydgoszczy zrealizowanych zostało już ponad 60 zadań.  
 

Zadzwoń lub  napisz!
Wszystkie osoby zainteresowane skorzystaniem z Programu „25/75” zapraszamy do kontaktu z pracownikami Wieloosobowego stanowiska ds. Konsultacji i Inicjatyw Lokalnych:

Więcej informacji o Programie „25/75” i realizowanych zadaniach znajduje się również TUTAJ.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: 5°C Miasto: Bydgoszcz

Ciśnienie: 1015 hPa
Wiatr: 20 km/h

STARY RYNEK

ReklamaBydgoszcz na YouTube - Oficjalnie!
ReklamaKreatywne rozwiązania dla Twojego biznesu!
Reklamadotacje dla MŚP
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: RafałTreść komentarza: Kolega kupił nowe mieszkanie od Budlexu na ulicy Zaświat i pękają mu tynki w mieszkaniu oraz w częściach wspólnych. Budlex odpowiada, że budynek osiada i ma prawo dużo rzeczy pękać i nie będą tego naprawiać. Pokazują zapis w umowie o osiadaniu budynku. Szyby okienne porysowane i pani stwierdziła, że z 2 metrów tego nie widać i reklamacja odrzucona. Jak dla mnie to nie ten sam Budlex co kiedyś. Radzę przeczytać umowę na co się godzimy.Data dodania komentarza: 14.03.2025, 09:59Źródło komentarza: Budlex kontynuuje prace w inwestycji Enklawa w BydgoszczyAutor komentarza: Zakłopotany FranekTreść komentarza: Nie zdziwię się, jak będę chciał zaparkować samochód na swoim własnym miejscu parkingowym w garażu pod blokiem i będzie tam stał parkomat. Dosłownie z wszystkiego próbują oskubać człowieka. To jest żenada.Data dodania komentarza: 3.03.2025, 17:52Źródło komentarza: Bydgoszcz: Rozszerzy się strefa płatnego parkowaniaAutor komentarza: fuegoTreść komentarza: niestety tak, jak inne budynki po tej stronie ulicy, w kolejnym etapie aż do ulicy SzubińskiejData dodania komentarza: 20.02.2025, 10:02Źródło komentarza: Jest zezwolenie. Wkrótce trasa tramwajowa na SzwederowoAutor komentarza: Józef MTreść komentarza: Czy garaże zlokalizowane przy ulicy Leszczyńskiego 90-92 ulegną likwidacji?Data dodania komentarza: 18.02.2025, 13:32Źródło komentarza: Jest zezwolenie. Wkrótce trasa tramwajowa na SzwederowoAutor komentarza: RybaTreść komentarza: To jakiś żydowsko anglosaski żart ? Polacy nie rządzą państwem polskim…..Data dodania komentarza: 14.02.2025, 00:14Źródło komentarza: Minister Radosław Sikorski przekazał 100 tys dolarów na Dom DzieckaAutor komentarza: KaliTreść komentarza: Kto się na to zgodził ,?! Ludzie obudźcie się z tych symboli i socjotechnik stosowanych przez globalistów itp… Era Wodnika wita odważnych ludzi.Data dodania komentarza: 14.02.2025, 00:12Źródło komentarza: Kolejny LIDL w regionie! Pierwszy w Rypinie
Reklama
NAPISZ DO NAS

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas.

Reklama