Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Podsumowanie działań „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego"

Kujawsko-pomorscy policjanci prowadzili wczoraj działania pn. "Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego". Tego typu akcje odbywają się w naszym regionie cyklicznie, a wszystko po to, by poprawić bezpieczeństwo na drogach i wpłynąć na ich użytkowników, by przestrzegali przepisy. Tym razem wyjątkowo bacznie mundurowi przyglądali się zachowaniom pieszych i wobec nich.
Podsumowanie działań „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego"

Autor: KWP Bydgoszcz

Wczoraj (29.06.17) kujawsko-pomorscy policjanci prowadzili na terenie całego województwa działania pn. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego". Akcja organizowana jest cyklicznie i ma na celu poprawę bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego. W ramach działań policjanci zwracali uwagę na zachowania kierowców w stosunku do pieszych. Bacznie też przyglądali się samym "niechronionym uczestnikom", czy nie łamią oni przepisów ruchu drogowego.

W działaniach wzięło udział łącznie 370 funkcjonariuszy. Mundurowi ujawnili w sumie 769 wykroczeń popełnionych przez kierujących, 233 przez pieszych i 33 przez rowerzystów. W wyniku akcji nałożono 635 mandatów karnych na kierowców, 81 na pieszych i 5 na rowerzystów. Podczas działań policjanci ujawnili 142 pieszych, którzy przechodzili przez jezdnię w miejscu niedozwolonym, natomiast 11 nie stosowało się do sygnalizacji świetlnej.

Apelujemy o przestrzeganie przepisów oraz zachowanie ostrożności i rozwagi podczas poruszania się po drodze.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

zachmurzenie duże

Temperatura: -7°C Miasto: Bydgoszcz

Ciśnienie: 1014 hPa
Wiatr: 26 km/h

STARY RYNEK

Reklama
Reklama
Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: OlaTreść komentarza: ICE w Polsce !!!!!!Data dodania komentarza: 30.01.2026, 12:46Źródło komentarza: "Ameryka Trumpa jednak pięknieje". Krótka refleksja trenera sportów walki Ryszarda PujszoAutor komentarza: SiernieczekTreść komentarza: Czekamy aż Wojewoda zajmie się dobrostanem ludzi cierpiących od smrodu z Remondisu.Data dodania komentarza: 24.01.2026, 20:25Źródło komentarza: Wojewoda Kujawsko-Pomorski podejmuje zdecydowane działania w sprawie bezpieczeństwa zwierząt w schroniskach w regionieAutor komentarza: StasiakTreść komentarza: Myślę , że należy zacząć od tego , aby każdy pies był czipowany , miał książeczkę zdrowia z wpisanymi szczepieniami. Sterylizacja też pomoże aby nie było niekontrolowanego rozmnażania się zwierząt. Dlaczego w innych krajach to działa ? Czy u nas nic się nie da zrobić ? Chcesz Psa , bądź za niego odpowiedzialny .Data dodania komentarza: 24.01.2026, 17:28Źródło komentarza: Wojewoda Kujawsko-Pomorski podejmuje zdecydowane działania w sprawie bezpieczeństwa zwierząt w schroniskach w regionieAutor komentarza: JanTreść komentarza: A co pan wojewoda robi w sprawie DPS tam też są przekręty na dużą kasę nikt z tym nic nie robi bo ja nie jestem Doda a po za tym zwierzęta mają większe prawa jak niepelnosprawniData dodania komentarza: 24.01.2026, 11:16Źródło komentarza: Wojewoda Kujawsko-Pomorski podejmuje zdecydowane działania w sprawie bezpieczeństwa zwierząt w schroniskach w regionieAutor komentarza: MerylTreść komentarza: Fajna fotka to WTCData dodania komentarza: 19.12.2025, 22:02Źródło komentarza: "Ameryka Trumpa jednak pięknieje". Krótka refleksja trenera sportów walki Ryszarda PujszoAutor komentarza: gagaTreść komentarza: Tego jeszcze nie było , cudownie. Bydgoszczanka. Jest przepięknie.Data dodania komentarza: 18.12.2025, 20:25Źródło komentarza: Bydgoski Jarmark Świąteczny otwiera się dziś — program otwarcia i atrakcje na Starym Rynku
Reklama
Reklama
NAPISZ DO NAS

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas.

Reklama