Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Żałoba po stracie zwierzaka. Spotkanie w Bydgoszczy

Od kilku lat codziennie o tej same porze budzi cię znajomy dźwięk, dotyk, delikatny rumor znany tylko Tobie... I pewnego dnia już nie. Ulubione legowisko, drapak, miska, kocyk, sierść na ubraniach, smycz czy kuweta to wszytko przypomina, że jeszcze przed chwilą ktoś tu był. A teraz nie ma.
Żałoba po stracie zwierzaka. Spotkanie w Bydgoszczy

Autor: fot.: Materiały prasowe

Odejście ukochanego zwierzaka często powoduje smutek, złość, przygnębienie czy rozdrażnienie. Nie potrafimy znaleźć sobie miejsca w pustce, która często nastaje zupełnie niespodziewanie, a emocje towarzyszące ludziom i zwierzętom w tym trudnym czasie, są prawdziwe i bardzo silne.

Żałoba po stracie zwierzęcia jest niezaprzeczalna i tak samo istotna, jak każda inna strata.

Jesteśmy przekonani, że temat tęsknoty i przeżyć towarzyszących odejściu zwierzęcia jest ważny i trzeba stwarzać komfortowe warunki do rozmowy o takich sytuacjach, chociażby dlatego, że nie każdy spotyka się z akceptacją i współczuciem ze strony swoich najbliższych.

Dlatego zapraszamy Was na rozmowę w kręgu żałoby po stracie zwierząt, będziemy wdzięczni, jeśli przyjdziecie, postaramy się opowiedzieć o własnych doświadczeniach, emocjach i o tym, jak sobie z nimi radzimy.
Będzie dla nas przywilejem usłyszeć Wasze historie lub po prostu ugościć i dać przestrzeń do słuchania.

Pierwsze tego typu spotkanie odbędzie się 3 listopada o godzinie 18:00 na ul. Długiej 10.

Ten adres jest nie przypadkowy, już od listopada będzie to nowa siedziba stowarzyszenia, jeszcze nie wyremontowana, bez mebli i naszego kociego wystroju, postanowiliśmy jednak nie czekać na huczne otwarcie i działać od pierwszych dni, bo to właśnie spotkania z Wami, wymiana doświadczeń i emocji są dla nas największym motywatorem do działania!

Chcemy stworzyć miejsce bezpieczne, otwarte, gdzie każdy opiekun zwierząt będzie czuł się dobrze.

 

[Informacje organizatora]

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

słabe opady deszczu

Temperatura: 18°C Miasto: Bydgoszcz

Ciśnienie: 1010 hPa
Wiatr: 15 km/h

STARY RYNEK

ReklamaCertyfikat SSL od 9 zł/rok!
ReklamaBydgoszcz na YouTube - Oficjalnie!
Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: NiewolnikTreść komentarza: Szkoda, że nikt nie napisze, że klienci Enea są zmuszani do uczestnictwa w tym, pod groźbą wstrzymania dostaw energii elektrycznej...Data dodania komentarza: 12.07.2025, 21:08Źródło komentarza: Ponad 5000 uczestników i ostatnia szansa na start w Enea Bydgoszcz TriathlonAutor komentarza: A.O.Treść komentarza: Wspaniałe zdjęcia, kupię przy pierwszej okazjiData dodania komentarza: 22.06.2025, 21:31Źródło komentarza: Album Justyny Szelągowskiej ze zdjęciami wodnej Bydgoszczy już w księgarniachAutor komentarza: AnatomTreść komentarza: Wynik mało szokujący uwzględniając fakt, iż sam profesor Szpinda był przewodniczącym Jury części praktycznej konkursu. Odpowiedzi uczestników z innych uczelni były zerowane za np. postawienie przecinka przed określeniem strony struktury. Nie będę komentował doniesień o podyktowaniu struktur studentom chwilę przed rozpoczęciem konkursu. Skandale są dla profesora Szpindy nieobce.Data dodania komentarza: 29.05.2025, 15:52Źródło komentarza: Rektor Politechniki Bydgoskiej uhonorował zwycięzców Scapula Aurea 2025Autor komentarza: KrzysiekTreść komentarza: Super, chciałem zobaczyć ringa na żywo - mam nadzieje, że mają.Data dodania komentarza: 26.05.2025, 13:47Źródło komentarza: Wyspa Samsung Brandstore w Bydgoszczy otwarta!Autor komentarza: ala987Treść komentarza: świetny artykuł :)Data dodania komentarza: 26.05.2025, 12:29Źródło komentarza: Spotkanie z Wiktorem Przyjemskim w bydgoskim centrum handlowymAutor komentarza: MamaTreść komentarza: Mam nadzieję, że parking nie będzie płatny i klientów przyciągnie z Arkad, gdzie nowe zasady zniechęcają do korzystania.Data dodania komentarza: 14.05.2025, 19:30Źródło komentarza: Wystartowała budowa największego parku handlowego w Bydgoszczy
Reklama
NAPISZ DO NAS

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas.

Reklama