"EMMA" przypłynie do Bydgoszczy!

  • 21.04.2017, 06:23 (aktualizacja 21.04.2017, 06:26)
  • KB
"EMMA" przypłynie do Bydgoszczy! archiwum
Pokazowy przeładunek 50-cio metrowej barki z kontenerami zawita do Brdyujścia w piątek (21 kwietnia) ok. godz. 16. Będzie można zobaczyć przeładunek 2 kontenerów na mniejszą barkę, która w sobotę (ok. godz. 11) przypłynie na Wyspę Młyńską. Wydarzeniu towarzyszyć będzie wystawa o wodach śródlądowych na Wyspie Młyńskiej i bezpłatne rejsy statkiem. Atrakcje przygotowano dla mieszkańców w związku z międzynarodowym projektem EMMA dotyczącym transportu drogami wodnymi, w który zaangażowało się nasze miasto.

Atrakcje związane z realizacją programu "EMMA" w Bydgoszczy:

21.04.2017 r. Bydgoszcz – Brdyujście: ok. godz. 16 - przypłynie duża barka typ GALAR-2 o długości 50m z kontenerami, odbędzie się przeładunek 2 kontenerów na mniejszą barkę. Wstęp na barkę nie jest możliwy.

22.04.2017 r. Bydgoszcz – Wyspa Młyńska g. 11.30-15.00: ok. g. 11 – przypłynie barka Żeglugi Bydgoskiej z kontenerami – okolica przystanku Tramwaju Wodnego lub Opery

- wystawa w kontenerze do transportu towarów pt. „Gospodarcze wykorzystanie śródlądowych dróg wodnych”

- stoisko informacyjne Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej im. kmdr. Bolesława Romanowskiego w Nakle nad Notecią

- poczęstunek: zupa rybna od godz. 11
 

Żegluga Bydgoska zaprasza na bezpłatne półgodzinne rejsy statkiem wycieczkowym MS Bydgoszcz, w godzinach od 10.00 do 14.00, w okolice Starego Miasta, z przystanku Tramwaju Wodnego na Wyspie Młyńskiej.

 

KB

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe