Drzwi Otwarte w ekoelektrociepłowni ProNatury

  • 31.03.2017, 13:03
  • KB
Drzwi Otwarte w ekoelektrociepłowni ProNatury materiały organizatora
Spółka ProNatura zaprasza na trzecią edycję drzwi otwartych w bydgoskiej ekoelektrociepłowni. W sobotę 1 kwietnia będzie można zobaczyć, jak pracuje nowoczesna instalacja.

Od godz. 10 do 14 goście ProNatury w grupach, pod opieką przewodnika, wchodzić będą na teren Zakładu Termicznego Przekształcania Odpadów Komunalnych w Bydgoszczy. W tym dniu będzie można zapoznać się z najważniejszymi elementami instalacji bez konieczności wcześniejszych zapisów czy uzyskania stosownego pozwolenia. Nie będą pobierane również żadne opłaty, a fotografować będzie można bez ograniczeń. Podczas spaceru zaprezentowane zostaną m.in. centralna dyspozytornia, hala waloryzacji żużli, hala kogeneracji, czy tzw. bunkier na odpady. Na gości czekają również inne atrakcje, m.in. będzie można wsiąść do nowoczesnej śmieciarki i zobaczyć dokładnie odwzorowane makiety ekoelektrociepłowni oraz kompostowni. Na najmłodszych czekać będzie „ekobus”, czyli mobilne laboratorium ze znaną wśród przedszkolaków maskotką – bocianem Bogusiem. Animatorzy będą opowiadać o właściwej segregacji odpadów.

Dodatkową atrakcją będzie możliwość otrzymania bezpłatnego opakowania nawozu organicznego PRONATURAL. Jest to produkt powstały w kompostowni ProNatury. Kilkaset worków po ok. 10 kg będzie czekać na odwiedzających Zakład Termicznego Przekształcania Odpadów Komunalnych.

Instalacja zlokalizowana jest przy ul. Petersona 22 na terenie Bydgoskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego). Dojechać można tam m.in. autobusem nr 68 (trzeba wysiąść na przystanku „Park Przemysłowy/Exploseum”) lub samochodem (do dyspozycji będzie  parking przed budynkiem administracyjnym).

To już trzecia edycja „drzwi otwartych” w ProNaturze. Poprzednie odsłony cieszyły się bardzo dużą popularnością. W ubiegłym roku odwiedziło nas ponad 3,5 tys. osób.

KB

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe