Bydgoska "Akcja-Kwalifikacja" dostała dofinansowanie

  • 29.03.2017, 09:38
  • KB
Bydgoska "Akcja-Kwalifikacja" dostała dofinansowanie KB
Miasto otrzymało blisko 4,2 mln zł z Regionalnego Programu Operacyjnego na projekt, którego celem jest podniesienie jakości i efektywności kształcenia zawodowego poprzez kompleksową współpracę 14 zespołów szkół zawodowych z otoczeniem społeczno-gospodarczym.

W ramach projektu uczniowie będą uczestniczyć w specjalistycznych kursach i szkoleniach, zajęciach dodatkowych przygotowujących do egzaminów zawodowych, stażach i praktykach zawodowych oraz w zindywidualizowanym doradztwie edukacyjno-zawodowym dostosowanym do potrzeb uczniów, zakończonym zaplanowaniem dalszej drogi edukacyjno-zawodowej. Nauczyciele uaktualnią swoją wiedzę, podniosą kompetencje i kwalifikacje zawodowe poprzez uczestnictwo w kursach i szkoleniach, stażach zawodowych oraz studiach podyplomowych. We wszystkich zespołach szkół zostaną utworzone i doposażone Szkolne Punkty Informacji i Kariery. Pracodawcy zostaną włączeni w proces kształcenia kadr, ich pracownicy zostaną przeszkoleni i zaangażowani w przygotowanie programów i realizację kształcenia praktycznego. Szkoły doposażą pracownie i warsztaty.

Wsparciem objętych zostanie 1755 uczniów, 130 nauczycieli, 11 opiekunów staży i praktyk. W projekcie uczestniczy 30 bydgoskich szkół funkcjonujących w: Zespole Szkół Chemicznych, ZS Samochodowych, ZS Budowlanych, ZS Drzewnych, ZS Mechanicznych nr 1, ZS Handlowych, ZS nr 12, ZS Ekonomiczno-Administracyjnych, ZS Gastronomicznych, ZS nr 1, Zasadniczej Szkole Zawodowej nr 5 Specjalnej, ZS Spożywczych, ZS Mechanicznych nr 2, ZS Elektronicznych. Całkowita wartość projektu wynosi 4 395 909,35 zł, w tym dofinansowanie: 4 176 113,88 zł, wkład własny miasta: 219 795,47 zł. Projekt będzie realizowany do 30 września 2018 roku.

Warto wiedzieć:

Z funduszy przyznanych w tej perspektywie UE z RPO zrealizowaliśmy lub realizujemy 6 projektów edukacyjnych o wartości łącznej 12,4 mln zł (dofinansowania na poziomie 11,6 mln zł). Zrealizowaliśmy 3 projekty stażowe (Czas na staż, Doskonalenie zawodowe w praktyce, Zawodowy rozbieg). W trakcie realizacji są projekty takie jak: wyposażenie pracowni i warsztatów  w Zasadniczej  Szkole Zawodowej Specjalnej nr 5, EduAkcja w technikach, Akcja-kwalifikacja . W trakcie oceny są także 2 projekty o łącznej wartości 12,7 mln zł (dofinansowanie na poziomie 11,3 mln zł): Wyposażenie szkół zawodowych - I etap, Po co? Dlaczego? Jak? – dla szkół podstawowych.

KB

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe