Bydgoska akcja"Bezpieczna Kobieta 2017"

  • 28.03.2017, 12:00
  • KB
Bydgoska akcja"Bezpieczna Kobieta 2017" KWP Bydgoszcz
W miniony piątek (24.03.2017) odbyły się pierwsze zajęcia praktyczne w ramach programu "Bezpieczna kobieta". Realizowane są one na macie zaprzyjaźnionego Policyjnego Towarzystwa Sportowego "Gwardia". Podczas kolejnych spotkań Panie będą uczyły się unikania sytuacji niebezpiecznych oraz obrony w przypadku, gdy napadu nie uda się uniknąć.

Akcja "Bezpieczna Kobieta" jest inicjatywą realizowaną od wielu lat przez Komendę Miejską Policji w Bydgoszczy. Celem działań policjantów w tym temacie jest wyuczenie Pań biorących udział w zajęciach, zachowań obronnych przed różnymi formami przemocy.

Mł. asp. Szymon Porażyński  przygotował zestaw technik obronnych, jakie będą wdrażane na zajęciach m in. uderzenia, kopnięcia oraz uwalnianie się z obchwytów ciała i duszeń. Techniki zostały tak przygotowane, aby mogła je zastosować każda z Pań, czyli proste i skuteczne.

Zajęcia prowadzą instruktorzy mł. asp. Szymon Porażyński oraz mł. asp. Michał Wrzodak z Wydziału Prewencji bydgoskiej komendy. Na pierwszych zajęciach Panie uczyły się uderzeń rękoma oraz bezpiecznego upadania. Ponadto dowiedziały się jakie miejsca na ciele są najbardziej wrażliwe.  

Do udziału w bieżącej edycji „Bezpiecznej kobiety” zgłosiło się 30 Pań, które sumiennie podchodzą do szkolenia i wszystkie systematycznie na nie uczęszczają.

KB

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe