Handlowali "podróbkami" na Wyżynach. Zostali zatrzymani [FOTO]

  • 21.11.2022, 18:14
  • KB
Handlowali "podróbkami" na Wyżynach. Zostali zatrzymani [FOTO] KWP Bydgoszcz
Dwóch mężczyzn wpadło z nielegalnym towarem podczas kontroli targowiska na bydgoskich Wyżynach. Handlarze sprzedawali nieoryginalną odzież oraz obuwie po niższych cenach. Usłyszeli już zarzuty w związku z naruszeniem prawa o własności przemysłowej.

Wczoraj (20.11.2022) kryminalni z Komisariatu Policji Bydgoszcz-Wyżyny namierzyli na bydgoskim targowisku dwóch mężczyzn oferujących do sprzedaży podrobione rzeczy. Policjanci zabezpieczyli na dwóch stoiskach nielegalny towar.

Na jednym stoisku były to ubrania z podrobionymi logami rożnych markowych firm. Do tej sprawy funkcjonariusze zatrzymali 29-latka .

Natomiast na drugim stoisku, 22-latek oferował do sprzedaży podrobione obuwie znanych markowych firm. Łącznie policjanci zabezpieczyli ponad 217 par obuwia.

Oczywiście mężczyźni wszystkie produkty oferowali do sprzedaży za bardzo niską cenę.

29 i 22-latek zostali dowiezieni do komisariatu na bydgoskich Wyżynach. Tam policjanci na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawili im zarzuty związane z naruszeniem przepisów z ustawy o ochronie prawa własności przemysłowej. Policjantów w prowadzonym postępowaniu wspomagali przedstawiciele kancelarii prawnych, które reprezentują markowe firmy.

Teraz o losie mężczyzn zadecyduje już prokurator. Sprzedaż „podróbek” zagrożona jest karą pozbawienia wolności do 2 lat, a jeżeli jest to stałe źródło dochodu nawet do 5 lat więzienia.

 
KB

Zdjęcia (5)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe