Trudne warunki na drogach powiatu bydgoskiego

  • 21.11.2022, 11:28
  • KB
Trudne warunki na drogach powiatu bydgoskiego fot.: ilustracyjna/pixabay
Zima dotarła do Bydgoszczy i oprócz pięknych widoków i frajdy dla dzieci przysparza niestety problemów kierowcom i pieszym. Padający śnieg, pośniegowe błoto na ulicach, miejscami oblodzenia – to wszystko nie sprzyja uczestnikom ruchu drogowego. Prosimy wszystkich kierujących o ostrożność i dostosowanie prędkości do tych warunków.

Okres zimowy  zdecydowanie nie sprzyja kierującym, którzy każdego dnia muszą się zmagać z trudnymi warunkami na drodze. Szczególnie rano drogi mogą być oblodzone i śliskie, dlatego radzimy, aby zdjąć nogę z gazu i się nie śpieszyć, bo pośpiech jest złym doradcą. Można wyjechać z domu kilka minut wcześniej, ale za to bezpiecznie dotrzeć do celu.

Nawierzchnia jezdni w  wielu miejscach może być oblodzona, na drogach zalega błoto pośniegowe, jest ślisko, a w takich warunkach nietrudno o niebezpieczne zdarzenia drogowe.

Pamiętaj:

 

  • ·         dostosuj prędkość do warunków panujących na drodze,
  • ·         jeśli nie jesteś pewien swoich umiejętności jako kierowca w takich warunkach lepiej nie wyjeżdżaj samochodem,
  • ·         zamarznięte lub ośnieżone szyby znacznie utrudniają nam widoczność, dlatego przed wyjazdem na drogi dokładnie oczyść samochód oraz światła ze śniegu i lodu,
  • ·         na śliskiej nawierzchni droga hamowania znacznie się wydłuża dlatego zachowaj bezpieczną odległość od pojazdu poprzedzającego,
  • ·         włącz światła mijania,
  • ·         bądź uprzejmy na drodze! pozwól innym kierującym, szczególnie wyjeżdżającym z osiedlowych uliczek włączyć się do ruchu.

 

Pamiętajmy! Jedną z głównych przyczyn zdarzeń drogowych w okresie zimowym jest niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze.

W trudnych warunkach, przy śliskiej nawierzchni radzimy zdjąć nogę z gazu i jechać wolniej oraz zachować bezpieczną odległość od poprzedzającego pojazdu.

 

KB

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe