Fordon z cyklicznymi imprezami kulturalnymi

  • 21.03.2017, 11:32
  • KB
Fordon z cyklicznymi imprezami kulturalnymi Materiały prasowe
Koncerty, spektakle, wystawy, spotkania poetyckie, kabarety znajdą się w programie nowego cyklu „Młyn Sztuki”, który proponuje Fundacja „Wiatrak” mieszkańcom Fordonu. Pierwsza impreza już w piątek (24 marca).

Cykl „Młyn Sztuki” przygotowują artyści, pracujący na co dzień w „Wiatraku”. Jego celem jest ożywienie kulturalne Fordonu. Imprezy planowane są w każdy piątek wieczorem w sali widowiskowej Domu Jubileuszowego Jana Pawła II przy ul. Bołtucia 7.

- Będziemy starali się, by co tydzień coś się w „Wiatraku” działo w różnych przestrzeniach: teatralno-ruchowej, przestrzeni słowa, humoru, obrazu czy dźwięku – zapowiada Agnieszka Więckiewicz, jedna z inicjatorek nowego cyklu. - Będą więc nie tylko koncerty, ale także spektakle teatralne, wernisaże, spotkania z artystami, kabarety. Planujemy też atrakcje dla dzieci i całych rodzin – dodaje.

Pierwszy – inauguracyjny koncert wielkopostny - już w piątek (24 marca). Wystąpi bydgoski zespół Blackberry Hill. - To młodzi, utalentowani ludzie, którzy prezentują swój w pełni autorski materiał. Co ważne, do ich pierwszej płyty powstały też obrazy, bo wokalistka również maluje i stworzyła obraz do każdej piosenki – opowiada Agnieszka Więckiewicz. - Na naszym koncercie jednak zaznaczają, że z pierwszej płyty zaprezentują tylko kilka utworów, w większości grać będą nowy materiał.

Koncert rozpocznie się o godz. 19, wstęp wolny.

 

KB

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe