GDDKiA Bydgoszcz: Droga krajowa nr 62 w Kruszwicy będzie rozbudowana

  • 30.09.2022, 13:14
  • KB
GDDKiA Bydgoszcz: Droga krajowa nr 62 w Kruszwicy będzie rozbudowana fot.: GDDKiA
Jak podaje bydgoski oddział GDDKiA, Minister Infrastruktury uzgodnił Program Inwestycji rozbudowy drogi krajowej nr 62 na odcinku Kobylniki-Kruszwica. Oznacza to, że wkrótce ogłoszony będzie przetarg rozpoczynający prace przygotowawcze zadania.

Zadanie

Inwestycja ma na celu rozbudowę i przebudowę drogi krajowej nr 62 przebiegającej przez Kruszwicę, a w efekcie – poprawę bezpieczeństwa i komfortu uczestników ruchu. W ramach inwestycji rozbudowie ulegnie fragment DK62 od km 13+790 do km 14+546. Obecnie na terenie miasta ruch lokalny miesza się z tranzytowym, a główne obiekty usługowe i turystyczne są połączone ciasnymi skrzyżowaniami. Utrudnione jest także włączenie się do ruchu z ulic podporządkowanych.

Zakres zadania obejmuje budowę dwóch nowych rond, przebudowę chodników, budowę ścieżek pieszo-rowerowych i przebudowę zatok autobusowych. Inwestycja obejmie także nowe odwodnienie i oświetlenie drogi. Nośność jezdni zostanie podniesiona do 11,5 t./oś. Z kolei od km 13+590 do km 13+790 DK62 zostanie kompleksowo wyremontowana, łącznie z budową kładki przy ul. T. Kościuszki w Kruszwicy.

Planowane postepowanie przetargowe na uruchomienie zadania tj połowa października 2022, a realizacja nastąpi w 2023 r.

Zmieniamy DK62 na lepsze

Od połowy 2021 r. trwają prace nad dokumentacją do uzyskania decyzji środowiskowej dla powstania obwodnicy Kruszwicy w ramach rządowego Programu budowy 100 obwodnic na lata 2020 - 2030. Dzięki temu powstaną w województwie kujawsko-pomorskim także obwodnice Strzelna, Brześcia Kujawskiego, Nowej Wsi Wielkiej, Lipna oraz Kowalewa Pomorskiego.

Jesienią ubiegłego roku zakończyliśmy budowę ronda w Kobylnikach. Inwestycja kosztowała 4,7 mln zł. Obecnie w realizacji znajduje się także rozbudowa DK62 na odc. Strzelno - Kobylniki o długości 10 km. Wartość prac to 48,4 mln zł, a planowane zakończenie budowy to IV kw. 2023 r.

(GDDKiA)

KB

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe