Zaatakowali i okradli 52-latka przy ulicy Dworcowej

  • 13.09.2022, 11:54
  • KB
Zaatakowali i okradli 52-latka przy ulicy Dworcowej fot.: ilustracyjna/pixabay
Na trzy miesiące do aresztu trafił 29-latek, który wraz z młodszą o rok koleżanką dokonali rozboju na 52-latku. Para atakując mężczyznę doprowadziła go do utraty przytomności i ukradła portfel z pieniędzmi i dokumentami. Policjanci odzyskali skradzione mienie.

Do zdarzenia doszło w miniony wtorek (06.09.2022) o godzinie 4.00 na ulicy Dworcowej w Bydgoszczy. Wówczas nieznani sprawcy zaatakowali mężczyznę idącego ulicą. Bijąc i kopiąc po głowie doprowadzili pokrzywdzonego do nieprzytomności, po czym ukradli mu portfel z pieniędzmi i dokumentami.

Po pewnym czasie mężczyzna odzyskał świadomość i zawiadomił o tym fakcie policjantów z bydgoskiego Śródmieścia przekazując im szczegółowy rysopis sprawców. Ci natychmiast zajęli się sprawą. W ustaleniu tożsamości napastnika pomógł policjant z Referatu Wywiadowczego bydgoskiej komendy. To on rozpoznał mężczyznę, gdyż podejmował kilka dni wcześniej wobec niego czynności. Zatrzymanie sprawców było zatem kwestią czasu.

Jeszcze tego samego dnia śródmiejscy kryminalni zatrzymali 29-latka oraz jego o rok młodszą wspólniczkę odpowiedzialnych za ten czyn. Podczas przeszukania ich miejsca zamieszkania policjanci znaleźli skradziony portfel oraz pieniądze. Na dodatek przy mężczyźnie ujawniono woreczek z białym proszkiem. Przeprowadzone badanie potwierdziło, że to ponad 3 gramy amfetaminy.

Zarówno kobieta jak i mężczyzna usłyszeli zarzuty. 29-latek odpowie za rozbój w warunkach recydywy oraz za posiadanie środków odurzających, natomiast 28-latka za rozbój.

W miniony piątek (08.09.2022) sędzia aresztował bydgoszczanina na trzy miesiące. Jego wspólniczka została objęta policyjnym dozorem.

Za rozbój kodeks karny przewiduje karę do 12 lat pozbawienia wolności. 

KB

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe