"Wyprawka dla żaka". Coroczna inicjatywa PCK w Bydgoszczy

  • 12.09.2022, 19:59
  • KB
"Wyprawka dla żaka". Coroczna inicjatywa PCK w Bydgoszczy Materiały prasowe
Początek roku szkolnego wiąże się ze sporymi wydatkami związanymi z zaopatrzeniem uczniów w niezbędne przybory szkolne. Często to emocjonujący czas zarówno dla dzieci, jak i rodziców. Dobór odpowiedniego wzoru plecaka, piórnika, kolorowych zeszytów i długopisów sprawia najmłodszym nie lada frajdę. Niestety nie wszystkie rodziny stać na taki wydatek. Od ponad 20 lat Kujawsko - Pomorski Oddział Okręgowy PCK robi wiele, by zminimalizować ten problem.

Początek roku szkolnego wiąże się ze sporymi wydatkami związanymi z zaopatrzeniem uczniów w niezbędne przybory szkolne. Często to emocjonujący czas zarówno dla dzieci, jak i rodziców. Dobór odpowiedniego wzoru plecaka, piórnika, kolorowych zeszytów i długopisów sprawia najmłodszym nie lada frajdę. Niestety nie wszystkie rodziny stać na taki wydatek. Od ponad 20 lat Kujawsko - Pomorski Oddział

Okręgowy PCK robi wiele, by zminimalizować ten problem. “Wyprawka dla żaka” to akcja Polskiego Czerwonego Krzyża organizowana od 2000 roku. Zapoczątkowana w oddziale łódzkim, szybko została przyjęta przez kolejne miasta. Dzięki temu, dzieci z rodzin najuboższych otrzymują wsparcie na szkolny start. W tym roku inicjatywa obejmuje także dzieci z Ukrainy. Plecaki wypełnione po brzegi przyborami szkolnymi trafiły już do pierwszych uczniów. Efekt tegorocznej akcji to ponad 500 wyprawek dla bydgoskich dzieci i 1200, jeśli liczyć wsparcie dla całego województwa.

Dodatkowo co roku PCK prowadzi kwesty uliczne oraz zbiórki przyborów szkolnych w supermarketach i sklepach. Fundusze zbierane są na różnych imprezach towarzyszących, w akcję włączają się także placówki oświatowe.

Zwieńczeniem akcji “wyprawka dla żaka” jest koncert charytatywny “Podaruj dzieciom serce”. Już w tę sobotę, 16 września o godz. 18:00 w hali Immobile Łuczniczka odbędzie się koncert Cleo.

Artystka nie tylko uświetni wieczór swoim występem, ale również wręczy dzieciom wyprawki szkolne. Bilety na koncert można nabyć w siedzibie PCK przy ul. Warmińskiego w Bydgoszczy, a także poprzez strony bileterii: kupbilecik.pl, biletyna.pl., eBilet.pl, Going oraz Empik bilety

KB

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe