GDDKiA Bydgoszcz: Powstaną kolejne kilometry chodników

  • 02.09.2022, 12:32
  • KB
GDDKiA Bydgoszcz: Powstaną kolejne kilometry chodników fot.: GDDKiA
Z informacji podawanych przez bydgoski oddział GDDKiA wiadomo, że Minister Infrastruktury uzgodnił Programy Inwestycji dla dwóch nowych ciągów pieszo-rowerowych w województwie kujawsko-pomorskim. Chodzi o zadania przy drodze krajowej nr 10 na odc. Zielonczyn - Kruszyn i drodze krajowej nr 15 Elzanowo – Szychowo.

- Dzięki uzgodnionym Programom Inwestycji będziemy kontynuować budowę kolejnych ścieżek w regionie, które przyczynią się do znacznej poprawy bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów. Tylko w tym roku długość chodników i dróg rowerowych przy drogach krajowych w woj. kujawsko - pomorskim powiększy się o 11 km. - powiedział Sebastian Borowiak - Dyrektor GDDKiA Oddział w Bydgoszczy

 

Wiosną ukończyliśmy podobne zdanie na DK55 Klęczkowo – Grudziądz, a ostatnio ukończyliśmy zadanie przy DK55 w Dusocinie. W budowie są obecnie ciągi pieszo-rowerowe w Niewierzu k. Brodnicy (DK15) i Grudziądz - Mokre (DK55). Teraz lista przygotowywanych do przetargu zadań na sieci się powiększa o dwie nowe pozycje. Łączna długość obu ścieżek wyniesie 4,5 km.

Budowa ścieżki pieszo-rowerowej DK10 Zielonczyn - Kruszyn

Inwestycja obejmie budowę ok. 2,5 km ścieżki od km 252+840 do km 255+450 po prawej stronie drogi krajowej tj. od skrzyżowania z drogą gminną do Zielonczyna do skrzyżowania z drogą do Kruszyńca. Wybudowana zostanie także sygnalizacja świetlna obejmująca przejścia dla pieszych na skrzyżowaniach z ul. Ogrodową i Szkolną w Kruszynie. Doświetlone zostaną przejścia na km 253+074 w Zielonczynie oraz 254+913 w Kruszynie wraz z pięcioma wlotami z dróg podporządkowanych.

Budowa ścieżki pieszo-rowerowej DK15 Elzanowo - Szychowo

Nowa ścieżka o długości ok. 2 km powstanie przy drodze krajowej nr 15 niedaleko Kowalewa Pomorskiego od km 258+000 do km 259+929 po prawej stronie drogi i będzie stanowić jeden z elementów bezpiecznego połączenia dla pieszych i rowerzystów miejscowości Wielka Łąka - Elzanowo - Szychowo - Kowalewo Pomorskie. Inwestycja obejmie budowę infrastruktury towarzyszącej oraz połączenia z zatokami autobusowymi.

Najpierw przetargi

Ogłoszenie przetargu dla zadanie Zielonczyn - Kruszyn planujemy jeszcze w tym roku, natomiast dla Elzanowo - Szychowo na początku 2023 r. Planowane prace projektowe przypadają na 2023 r., uzyskanie decyzji zezwalającej na realizacje robót w 2024 r. Budowa ścieżek przewidziana jest na 2024/25 r.

Wartość obu wymienionych zadań to ponad 15,5 mln zł.

(GDKKiA)

KB

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe