Senior leżał przy ul. Waryńskiego. Pomógł mu funkcjonariusz

  • 23.08.2022, 20:30
  • KB
Senior leżał przy ul. Waryńskiego. Pomógł mu funkcjonariusz fot.: ilustracyjna/pixabay
Policjant z bydgoskiego Szwederowa w czasie wolnym od służby udzielił pomocy 88-latkowi. Funkcjonariusz zauważył go leżącego na chodniku z obrażeniami głowy. W udzielaniu pomocy zaangażowany był też jego znajomy. Senior trafił do szpitala pod opiekę lekarską.

Wczoraj (22.08.2022) około godziny 12:30 policjant z Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji Bydgoszcz-Szwederowo, spacerując w czasie wolnym od służby ulicą Ludwika Waryńskiego 2 w Bydgoszczy, zauważył samotnie leżącego starszego mężczyznę na chodniku. Niestety znajdujący się w pobliżu przechodnie nie reagowali. Funkcjonariusz natychmiast podszedł do niego.

Okazało się, że mężczyzna ma krwawy uraz głowy, lecz był przytomny. Policjant udzielił mu pierwszej pomocy. Po chwili, widząc całą sytuację, do funkcjonariusza podszedł jego znajmy, który również zaangażował się w pomoc i zadzwonił po pogotowie ratunkowe. Funkcjonariusz w oczekiwaniu na pogotowie ustalił dane personalne mężczyzny, a także jego miejsce zamieszkania. Przybyła na miejsce załoga karetki pogotowia zabrała 88-latka do szpitala na badania.

Następnie policjant udał się do komisariatu na bydgoskim Błoniu. Tam przekazał dyżurnemu wszystkie informacje na temat zdarzenia, tak aby funkcjonariusze, jak najszybciej mogli powiadomić żonę 88-latka o zaistniałej sytuacji i jego miejsca hospitalizacji.

KB

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe