Przejścia dla pieszych w Bydgoszczy obserwowane przez policyjne kamery

  • 17.08.2022, 21:18
  • KB
Przejścia dla pieszych w Bydgoszczy obserwowane przez policyjne kamery KWP Bydgoszcz
Policjanci z bydgoskiej „drogówki” obserwowali przejścia dla pieszych na ulicy Nakielskiej w Bydgoszczy. Do działań wykorzystali policyjny pojazd wyposażony w kamery. Funkcjonariusze namierzali i rozliczali kierowców, a także pieszych popełniających wykroczenia przeciwko pieszym.

W minionym tygodniu policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy prowadzili działania w rejonie skrzyżowania ulicy Nakielskiej z Wrocławską w Bydgoszczy. Jedna z bardziej ruchliwych ulic była obserwowana przez mundurowych. Szczególnie przyglądali się pobliskim przejściom dla pieszych.

Tam zwracali uwagę na kierowców, którzy nie ustępowali pierwszeństwa pieszym na przejściu dla pieszych, omijali pojazd, który zatrzymał się, by umożliwić przejście pieszemu oraz wyprzedzali bezpośrednio przed przejściem dla pieszych. W namierzaniu pomagało im mobilne centrum monitoringu. Nagrania z kamer pojazdu ułatwiały mundurowym identyfikację sprawców wykroczeń.

W trakcie trzygodzinnych działań policjanci ujawnili 19 wykroczeń. 10 kierowców nie ustąpiło pierwszeństwa pieszym. Policjanci ukarali mandatami karnymi sześć osób na łączną kwotę 9000 złotych. W 13 przypadkach zastosowali pouczenia. Dodatkowo ujawnili trzy wykroczenia pieszych, którzy przechodzili przez jezdnię poza przejściem dla pieszych.

Działania bydgoskich policjantów będą organizowane cyklicznie w różnych miejscach na terenie Bydgoszczy i powiatu.

KB

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe