Zjazd absolwentów i Jubileusz 50-lecia Wydziału Hodowli i Biologii Zwierząt PBŚ w Bydgoszczy

  • 12.08.2022, 09:46
  • KB
Zjazd absolwentów i Jubileusz 50-lecia Wydziału Hodowli i Biologii Zwierząt… Materiały prasowe
W dniu 17 września bieżącego roku Wydział Hodowli i Biologii Zwierząt Politechniki Bydgoskiej świętować będzie Jubileusz 50-lecia swojego istnienia.

Uroczyste obchody tego pięknego Jubileuszu rozpoczną się częścią oficjalną w Auditorium Novum PBŚ, zakończoną wspólnym pamiątkowym zdjęciem. W dalszej części na Wydziale Hodowli i Biologii Zwierząt, absolwentów i sympatyków WHIBZ przywitają pracownicy, możliwe będzie zwiedzenie nowoczesnej infrastruktury wydziału oraz zapoznanie się z aktualną ofertą kształcenia i badań.

Wieczorem organizatorzy zapraszają na uroczysty bankiet.

Początki powstania wydziału sięgają roku  1971, wówczas wydział funkcjonował jako Bydgoski Oddział Wyższej Szkoły Rolniczej w Poznaniu. Od 1974 roku działał pod szyldem Akademii Techniczno-Rolniczej.

Kolejna zmiana nastąpiła w 1975 roku w którym utworzono Instytut Zootechniczny. W roku 1984 powstał  Wydział Zootechniczny, który w 2006 został przemianowany na Wydział Hodowli i Biologii Zwierząt, Akademia Techniczno-Rolnicza stała się Uniwersytetem Technologiczno-Przyrodniczym, a w 2021 Politechniką Bydgoską. Obecnie wydział kształci studentów na 3 kierunkach: Zootechnika, Zoofizjoterapia, Inspekcja weterynaryjna.

Więcej informacji można znaleźć tutaj:

https://whibz.pbs.edu.pl/pl/SAS/Jubileusz-50lecia-WHiBZ-PBS

Autor: dr inż. Bogusław Chachaj

KB

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe