Obchody Święta Wojska Polskiego w Bydgoszczy

  • 10.08.2022, 17:25
  • KB
Obchody Święta Wojska Polskiego w Bydgoszczy fot.: ilustracyjna/pixabay
"Weekend z wojskiem" – pod takim hasłem od 13 do 15 sierpnia odbędą się centralne obchody Święta Wojska Polskiego oraz 102. rocznicy Bitwy Warszawskiej.

Zapraszamy serdecznie na uroczystości w Inspektoracie Wsparcia Sił Zbrojnych organizowane z okazji Święta Wojska Polskiego. 

 

Na te dni Ministerstwo Obrony Narodowej oraz Wojsko Polskie zaplanowało liczne wydarzenia o charakterze państwowym, patriotyczno-religijnym, kulturalnym oraz rozrywkowym. Szef Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych - Dowódca Garnizonu Bydgoszcz ma zaszczyt zaprosić mieszkańców regionu na spotkanie z wojskiem.

 

W trzech miastach województwa kujawsko-pomorskiego (13 sierpnia RADZIEJÓW, 14 sierpnia KOWALEWO POMORSKIE, 15 sierpnia WIĘCBORK) odbędą się pikniki wojskowe, na których będzie można zobaczyć to co w Wojsku Polskim najlepsze – będzie nowoczesny sprzęt wojskowy, koncert Orkiestr Wojskowych i oczywiście grochówka.

Największą atrakcją pikników będzie możliwość porozmawiania z żołnierzami. Będą atrakcje dla najmłodszych, młodzieży i dorosłych. Dla każdego znajdzie się miejsce i każdy znajdzie tu coś ciekawego. Zainteresowani służbą w Wojsku Polskim będą mogli uzyskać informację w punktach rekrutacyjnych organizowanych przez WCR. 

Natomiast w piątek, 12 sierpnia br. o godzinie 10.00, na dziedzińcu Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych odbędzie się uroczysty apel z okazji Święta Wojska Polskiego i 102 rocznicy Bitwy Warszawskiej.

 

 

KB

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe