Bydgoszcz – miasto, po którym jeździ się najszybciej

  • 15.03.2017, 06:13 (aktualizacja 15.03.2017, 06:34)
  • KB
Bydgoszcz – miasto, po którym jeździ się najszybciej KB archiwum
Działający w naszym mieście Inteligentny System Transportowy sprawdza się bez zarzutu. W przygotowanym przez portal Korkowo.pl, rankingu Bydgoszcz zajęła pierwsze miejsce, w kategorii miasta, po którym jeździ się najszybciej.

- Największym zaskoczeniem okazały się Katowice – miasto, które zazwyczaj osiąga lepsze wyniki, tym razem wskoczyło na 3 pozycję wśród najwolniejszych miast, w ciągu pół roku zwalniając o średnio 4 km/h.

Najlepszy wynik ponownie należy do Bydgoszczy – zarówno latem, jak i zimą średnia prędkość w całym mieście w ciągu dnia waha się w granicach 49 hm/h. – Czytamy w rankingu Korkowo.pl

System ITS (Intelligent Transportation Systems – ang.) to projekt telematyczny, który:

- pozyskuje dane z drogowych urządzeń pomiarowych, a także pojazdów transportu publicznego,
- przetwarza je w Centrum Sterowania Ruchem,
- optymalizuje prace sterowników sygnalizacji świetlnych ze szczególnym uwzględnieniem priorytetów dla tramwajów,
- udostępnia użytkownikom dróg aktualne informacje, np. na tablicach zmiennej treści, czy tablicach informacji pasażerskiej.

Bydgoski System ITS jest w kraju jednym z pierwszych tego typu zadań inwestycyjnych, w którym zastosowano zarówno elementy usprawniające transport publiczny, jak i poprawiające warunki ruchu kołowego na skrzyżowaniach, wykorzystanie miejsc parkingowych na terenie Śródmieścia, czy też elementy naprowadzające kierowców na trasy alternatywne, albo o warunkach ruchu, o warunkach pogodowych, czy pasażerów o funkcjonowaniu komunikacji zbiorowej.

 

KB

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe