Bydgoscy policjanci patrolują wspólnie ze Strażą Leśną tereny leśne

  • 01.08.2022, 14:05
  • KB
Bydgoscy policjanci patrolują wspólnie ze Strażą Leśną tereny leśne KWP Bydgoszcz
W sobotę (30.07.2022) policyjni „wodniacy” z bydgoskiej komendy wraz ze Strażą Leśną z Nadleśnictwa Solec Kujawski kolejny raz wspólnie pełnili służbę. Celem wspólnych działań jest kontrola miejsc zagrożonych szkodnictwem leśnym.

Używanie otwartego ognia w lesie, wjazd pojazdów mechanicznych do lasu, czy kontrola miejsca pozyskania drewna pod kątem ewentualnych kradzieży drewna z gotowego zapasu, bądź nielegalnych wyrębów na obszarach leśnych to jedne z głównych zadań patrolu.

Współpraca mundurowych realizowana jest od wielu lat. Wspólne służby w dzień i w nocy wpływają na stan bezpieczeństwa na terenach leśnych. Patrole starają się przede wszystkim zapobiegać.

Wysokie temperatury i sucha ściółka leśna to zagrożenie pożarem, którego trzeba unikać żeby nie przegrać walki z żywiołem ognia w lesie. Co więcej, przy takich temperaturach pożar może stać się nie do opanowania.

KB

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe