Wielki Dzień Pszczół w bydgoskim centrum handlowym

  • 01.08.2022, 12:13
  • KB
Wielki Dzień Pszczół w bydgoskim centrum handlowym fot.: ilustracyjna/pixabay
Przed nami najsłodsza sobota w roku! CH Focus po raz trzeci zaprasza na wspólne świętowanie Wielkiego Dnia Pszczół, połączone z pierwszym w tym roku miodobraniem z własnej pasieki. Już w sobotę z myślą o małych, skrzydlatych przyjaciołach, w bydgoskiej galerii odbędzie się słodki dzień z natury! W programie królować będą atrakcje związane ściśle z miodem – animacje, gry i konkursy z nagrodami, a także pszczela wystawa i warsztaty małego pszczelarza. Sobotnia impreza połączona będzie z miodobraniem! Każdy klient, który w tym dniu zrobi zakupy na kwotę minimum 50 zł otrzyma słoiczek słodkiego miodu z pasieki CH Focus!

Wielki Dzień Pszczół to święto obchodzone 8 sierpnia, którego celem jest ochrona tych owadów przed wyginięciem. Święto pszczół powstało po to, aby dzielić się wiedzą i przypominać nam o niezastąpionej roli jaką zapylacze pełnią w całym środowisku oraz o zagrożeniu ich wyginięciem. W tej ogólnopolskiej akcji bierze udział także CH Focus, które od kilka lat jest dla pszczół domem. W 2019 r. na dachu galerii zamieszkało w pasiekach 360 tysięcy pszczół. W sześciu ulach owady znalazły schronienie i warunki do rozwoju, za co odwdzięczają się dobrymi zbiorami wielokwiatowego miodu.

 

- Zapraszamy 6 sierpnia bydgoszczan do wspólnego świętowania Wielkiego Dnia Pszczół. Organizowane przez nas wydarzenie nawiązuje do pszczół i ma na celu zwrócenie uwagi na to, jak ważną rolę odgrywają one w naszym ekosystemie. Chcemy propagować ideę ochrony tych pożytecznych owadów już od najmłodszych lat, dlatego wiele aktywności w ramach sobotniej akcji skierowanych jest do dzieci i młodzieży. Mamy nadzieję, że wzorem poprzednich lat, również w tym roku rodziny z dziećmi zdecydują się ten dzień spędzić z nami i… pszczołami mówi Gregory Pertus, dyrektor CH Focus w Bydgoszczy.

 

Wielki Dzień Pszczół w bydgoskim Focusie będzie obfitował w bezpłatne atrakcje. Dla najmłodszych przyjaciół pszczół zaplanowano animacje, inspirujące warsztaty, ciekawe zabawy, konkursy i wiele innych rozrywek.

 

Niezwykły, ciekawy świat owadów przybliży nam pszczela wystawa, podczas której będzie można dowiedzieć się wielu ciekawostek o życiu pszczół oraz ich budowie. Do dyspozycji gości będzie strefa foto w pszczelej scenerii, w której będzie można zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Do dyspozycji dzieci będzie kącik artystyczny, balonowe zoo oraz stanowisko edukacyjne młodego ekologa.

 

Sobotni event będzie doskonałą okazją dla najmłodszych do spotkania z sympatyczną Pszczółką Fokusią oraz miejskimi maskotkami - Bydgusią i Bydgusiem. Dodatkowo, w ramach współpracy z Urzędem Miasta Bydgoszcz, dla gości udostępniona zostanie gigantyczna gra planszowa oraz ekokoło; za udział w konkurencjach uczestnicy otrzymają ekologiczne nagrody.

 

Akcji towarzyszyć będzie miodobranie! Każda osoba, która w tym dniu zrobi zakupy na kwotę minimum 50 zł, po zarejestrowaniu paragonu w punkcie obsługi promocji, otrzyma słoiczek najsmaczniejszego miodu z pasieki CH Focus! Partnerami akcji są Urząd Miasta Bydgoszcz, Czysta Bydgoszcz oraz Pszczela Ścieżka w Bydgoszczy.

 

Dzień Pszczół odbędzie się 6 sierpnia, w godzinach 11.00 – 18.00, na parterze galerii obok sklepu Smyk.  

 

Więcej informacji na temat wydarzenia można znaleźć na stronie https://focusbydgoszcz.pl/dzien-pszczoly-w-ch-focus/ oraz na profilu https://www.facebook.com/focusbydgoszcz/.

 

Sobotnie wydarzenie to jedno z działań bydgoskiego centrum handlowego w ramach wdrażanego sukcesywnie programu ESG (ENVIRONMENTAL, SOCIAL, GOVERNANCE) i strategii grupy Atrium Poland, która jest realizowana w latach 2020-2025.

KB

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe