Zbliża się sezon tramwaju wodnego. Jaki przewoźnik będzie obsługiwał tę linię?

  • 14.03.2017, 06:19 (aktualizacja 14.03.2017, 06:22)
  • KB
Zbliża się sezon tramwaju wodnego. Jaki przewoźnik będzie obsługiwał tę… KB archiwum
Bydgoski Tramwaj Wodny swój sezon rozpocznie 29 kwietnia. ZDMiKP ogłosił właśnie przetarg na obsługę tej linii. Oferty można składać do 20 marca.

Dzisiaj tramwaj wodny to nie tylko duża frajda dla mieszkańców naszego miasta. Statki w ciągu kilku lat stały się atrakcją turystyczną i obowiązkowym punktem wycieczek po mieście coraz liczniej przybywających do Grodu nad Brdą, Gości. Rejsy dostarczają wiele radości młodszym i tym starszym.

Zainteresowanie wzbudzają już same jednostki, napędzane silnikami elektrycznymi, zasilanymi bateriami słonecznymi. W zachwyt wprawia malownicza Bydgoszcz widziana z perspektywy rzeki. Pasażerowie są zauroczeni naturalnymi brzegami Brdy. Dodatkową atrakcję stanowi konieczność śluzowania jednostek pływających. Równie pięknie prezentują się wyremontowane brzegi w centrum miasta z urokliwą Wyspą Młyńska, czy Operą Nova. Wszystko sprawia, że bilety na rejsy zorganizowane tuż po rozpoczęciu sezonu w ciągu kilku tygodni są sprzedane, aż do końca sezonu.

Każdego roku obserwujemy wzrost zainteresowania i padają nowe rekordy przewiezionych podczas rejsów pasażerów. Ufamy, że ten rok będzie równie udany. Już dzisiaj wszystkich serdecznie zapraszamy.- Podkreśla ZDMiKP
Zarząd dróg sezon planuje rozpocząć 29 kwietnia. Potrwa on do połowy września 2017 roku.
Rejsy statkami o napędzie elektrycznym obsługiwać będą trasy: Słoneczną oraz Staromiejską.
Ceny biletów na obu trasach, to bilet pełny pięć złotych, a bilet ulgowy dwa złote i pięćdziesiąt groszy. Słoneczniki na pokład jednorazowo mogą zabrać 28 pasażerów.

Od lipca do końca sierpnia ruszą również rejsy trasą Wschodnią. Rejsy będą obsługiwane tradycyjną, zabytkową jednostką MS Bydgoszcz, która na pokład zabiera jednorazowo 24 pasażerów.
 

Statek będzie pływał w piątki, soboty oraz święta. Tutaj ceny biletów, to bilet pełny osiem złotych oraz bilet ulgowy cztery złote.
 

Jednostka będzie pływała na trasach: Rybi Rynek – Brdyujście, Brdyujście – Rybi Rynek.

KB

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe