Izabela Trojanowska zaśpiewała dla bydgoszczan w ramach koncertu Rzeka Muzyki

  • 04.07.2022, 12:16
  • KB
Izabela Trojanowska zaśpiewała dla bydgoszczan w ramach koncertu Rzeka… UM Bydgoszcz
Koncert Izabeli Trojanowskiej w minioną niedzielę rozpoczął cykl tegorocznych koncertów na wodzie Rzeka Muzyki. Bydgoszczanie i odwiedzający nasze miasto tłumnie zgromadzili się nad Brdą. A to dopiero początek! Darmowe koncerty będą odbywać się w każdą niedzielę lipca i sierpnia. W najbliższy weekend recital Joanny Aleksandrowicz z zespołem Od nocy do nocy.

Wspaniała muzyka, konkurs taneczny pod sceną i ogromne emocje – to wszystko było podczas minionego koncertu Rzeki Muzyki – pierwszego w tym roku, rozpoczynającego wakacyjny cykl. Izabela Trojanowska zaśpiewała swoje największe przeboje, a przy tym rozgrzała publiczność do czerwoności. Artystka stworzyła niesamowitą atmosferę, śpiewając takie utwory jak „Wszystko czego dziś chcę” czy „Pieśń o cegle”. Na zakończenie usłyszeliśmy też piosenkę z „Klanu”, którą artystka przygotowała specjalnie dla bydgoskich fanów. Po koncercie mogliśmy liczyć na zdjęcia i autografy na płytach i książkach. Dziękujemy, że byliście tam z nami!

 

A w kolejną niedzielę, tj. 10 lipca, widzimy się na recitalu Joanny Aleksandrowicz z zespołem Od nocy do nocy. Joanna Aleksandrowicz jest aktorką i wokalistką, występującą  na scenach wielu teatrów w Polsce. Współpracuje z topowymi reżyserami filmowymi, m.in z Wojtkiem Smarzowskim czy Markiem Koterskim. W październiku 2021 odbyła się premiera filmu „Wesele” z jej udziałem. Joanna Aleksandrowicz dzięki swojej ambicji i determinacji stworzyła ponadczasowy projekt filmowo-musicalowy „Od nocy do nocy”, który zagrała 200 razy na różnych scenach muzycznych, m.in. w premierowej odsłonie w roku 2020 miała okazję gościć na prestiżowym Festiwalu Literackim Noblistki Olgi Tokarczuk.

 

W grudniu 2020 roku odbyła się premiera pierwszej płyty w złotym wydaniu, która przenosi słuchaczy w świat nieoczywistych barw musicali i dawnych filmów. W 2021 roku zrealizowała wraz z zespołem ponad 30 letnich koncertów blisko natury, w wyjątkowych aranżacjach świetlnych. Koncepcja koncertu na trawie jest jej autorską, w której aktorka chciała zachować klimat i nastrój, co niewątpliwe się udało. Projekt ten jest kontynuowany w bieżącym roku, wzbogacony o tournee po perłach historii i miejscach pięknych nieodkrytych – plażach, ogrodach, parkach. Koncert ten grany z wysokiej klasy muzykami cieszy się dużym zainteresowaniem nie tylko w Polsce. W listopadzie 2021 roku zespół wraz z kwartetem smyczkowym uświetnił Finał Dni Kultury Polskiej w Wilnie, ale to nie było jedyne spotkanie poza granicami naszego kraju.

 

Podczas koncertu na Rzece Muzyki usłyszymy utwory z  filmów „Noce i dnie”, „Vabank”, czy z musicalu „Metro”. Start jak zawsze o godz. 19:00. Wstęp wolny!

 

 

KB

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe