Na Wyspie Młyńskiej dowiesz się więcej o pisaniu projektów do BBO

  • 27.06.2022, 19:53
  • KB
Na Wyspie Młyńskiej dowiesz się więcej o pisaniu projektów do BBO BBO/ archiwum
Chcesz złożyć wniosek do Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego, ale nie masz pewności jak go wypełnić? Masz pytania dotyczące zasad obowiązujących w tej edycji? Zastanawiasz się, jak oszacować koszt projektu? A może szukasz inspiracji i pomysłów dla swojego osiedla? "Dzień Pisania Projektów do BBO" jest wydarzeniem właśnie dla Ciebie!

W najbliższy wtorek, 28 czerwca w Młynach Rothera będą na Ciebie czekać pracownicy Urzędu Miasta, którzy odpowiedzą na Twoje pytania. Będziemy też na miejscu wypełniać wnioski do BBO23. Rozwiejemy wątpliwości, co do zasad obowiązujących w tej edycji, pomożemy określić, czy zaproponowany przez Ciebie projekt jest osiedlowy czy już ponadosiedlowy, a także wspólnie sporządzimy budżet niezbędny do zgłoszenia wniosku. Jeśli jeszcze nie masz pomysłu, zapraszamy Cię na warsztaty kreatywne, na których będziemy tworzyć projekty społeczne dla mieszkańców w ramach BBO.

 

Każda mieszkanka i mieszkaniec Bydgoszczy może zgłosić 3 projekty osiedlowe, 3 projekty ponadosiedlowe, 3 projekty społeczne oraz 3 miniprojekty osiedlowe. O tym, które projekty zwyciężą, zdecydują bydgoszczanie i bydgoszczanki. Głosowanie rozpocznie się 15 listopada i potrwa do 15 grudnia 2022. Do realizacji trafią pomysły, które uzyskają największą liczbę głosów.

 

Wydarzenie będzie miało dwie tury – poranną i popołudniową. Przez cały dzień będzie dostępna przestrzeń dla dzieci, w której na najmłodszych czekać będzie animatorka.

 

 

wtorek, 28 czerwca 2022 r., godz. 10.00-19.00

 

TURA 1  

10.00-14.00

 

10.00-10.45

Informacje i inspiracje

- zasady składania projektów do Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego, objaśnienie formularza wniosku, inspiracje i pomysły w ramach projektów

 

11.00-13.00

Jak przekuć pomysł w projekt? – warsztaty kreatywne dla mieszkańców

- warsztaty kreatywne z tworzenia projektów społecznych dla mieszkańców w ramach BBO23. Spotkanie poprowadzi Agnieszka Chlebowska – Ogurkis. Na wydarzenie obowiązują zapisy przez formularz.

 

11.00-14.00

Konsultacje pomysłów, pomoc w wypełnieniu formularza wniosku, konsultacje indywidualne

 

TURA 2

16.00-19.00

 

16.00-18.00

Jak przekuć pomysł w projekt? – warsztaty kreatywne dla mieszkańców

- warsztaty kreatywne z tworzenia projektów społecznych dla mieszkańców w ramach BBO23 – spotkanie poprowadzi Agnieszka Chlebowska – Ogurkis. Na wydarzenie obowiązują zapisy przez formularz.

 

17.00-17.45

Informacje i inspiracje

zasady składania projektów do Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego, objaśnienie formularza wniosku, inspiracje i pomysły w ramach projektów

 

18.00-19.00

Konsultacje pomysłów, pomoc w wypełnieniu formularza wniosku, konsultacje indywidualne

 

Dla kogo? Dla wszystkich

Cena? Bezpłatnie

Zapisy - wstęp wolny

Zapisy obowiązują wyłącznie na spotkanie “Jak przekuć pomysł w projekt? – warsztaty kreatywne dla mieszkańców.

 

 

KB

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe