Od poniedziałku dodatkowy punkt przyjmowania deklaracji w sprawie źródeł ciepła

 • 24.06.2022, 15:10
 • KB
Od poniedziałku dodatkowy punkt przyjmowania deklaracji w sprawie źródeł… fot. ilustracyjna/pixabay
Od poniedziałku 27 czerwca obowiązkowe deklaracje dotyczące źródeł ciepła w domach będą przyjmowane także przy ul. Jezuickiej 4a. Punkt będzie czynny w godzinach pracy urzędu do 30 czerwca br. włącznie.

To już ostatnie dni na zgłoszenie sposobu ogrzewania domów i budynków niemieszkalnych. Wpisu do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków należy dokonać do końca czerwca.

 

Centralna Ewidencja Emisyjności Budynków ma na celu zlokalizowanie przestarzałych pieców i kotłów, tzw. kopciuchów. Zgodnie z obowiązującym prawem, mają one zostać zlikwidowane do końca 2023 roku. Właścicielom budynków i zarządcom zostało tylko kilka dni na złożenie deklaracji o źródłach ogrzewania budynków. Najprościej deklaracje można złożyć przez internet.

 

W Urzędzie Miasta funkcjonuje punkt przyjmowania deklaracji przy ul. Grudziądzkiej 9-15 budynek C, na drugim piętrze.

 

Od poniedziałku 27 czerwca, do czwartku 30 czerwca włącznie uruchamiamy dodatkowy punkt przyjmowania deklaracji. Zlokalizowany będzie przy ul. Jezuickiej 4a w łączniku.

 

Godziny funkcjonowania obu punktów:

Poniedziałek, godz. 8-16

Wtorek, godz. 8-18

Środa, godz. 8-16

Czwartek, godz. 8 - 16

Kto musi złożyć deklarację?
Deklarację musi złożyć każdy właściciel lub zarządca budynku lub lokalu, w którym znajduje się źródło ciepła o mocy do 1 MW. Chodzi zarówno o lokale mieszkalne jak i niemieszkalne. Termin złożenia deklaracji upływa 30 czerwca 2022 r. Obowiązek dotyczy też posiadaczy działek rekreacyjnych ROD, którzy zainstalowali w swoich domkach/altankach piece, kominki czy bojlery na wodę. W przypadku nowo powstałego obiektu czas jest znacznie krótszy – w takim przypadku deklarację należy złożyć w ciągu 14 dni od uruchomienia nowego źródła ogrzewania.

W jaki sposób można złożyć deklarację?
Deklaracje można składać online bezpośrednio w CEEB – www.zone.gunb.gov.pl lub w wersji papierowej, za pośrednictwem urzędu:
Wydział Zintegrowanego Rozwoju i Środowiska
ul. Grudziądzka 9-15, budynek C, pokój 206 (tel.52 58 58 141) lub drogą pocztową na ten sam adres. Szczegóły i druki można znaleźć TUTAJ.

 1. deklaracji wymagane są wyłącznie podstawowe dane:
  1. imię i nazwisko albo nazwa właściciela lub zarządcy budynku lub lokalu oraz adres miejsca zamieszkania lub siedziby;
  2. adres nieruchomości, w obrębie której eksploatowane jest źródło ciepła lub źródło spalania paliw;
  3. informacje o liczbie i rodzaju eksploatowanych w obrębie nieruchomości źródeł ciepła lub źródeł spalania paliw oraz o ich przeznaczeniu i wykorzystywanych w nich paliwach;
  4. numer telefonu właściciela lub zarządcy (opcjonalnie);
  5. adres e-mail (opcjonalnie).
KB

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe