Obieramy Ster na Bydgoszcz już w najbliższy weekend

  • 23.06.2022, 09:49
  • KB
Obieramy Ster na Bydgoszcz już w najbliższy weekend fot.: KB/ archiwum
W sobotę i niedzielę Wyspą Młyńską zawładną wodniacy. Przez dwa dni festiwalu zapraszamy na koncerty szantowe i nie tylko, bezpłatne rejsy po Brdzie, spotkania z podróżnikami. Codziennie czekamy na Was w strefie wodnych aktywności. Wstęp jest wolny! Zaprasza miasto Bydgoszcz.

- Po pandemicznej przerwie wracamy z naszym najważniejszym festiwalem wodnym. To już XIII edycja Steru na Bydgoszcz, na który serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców, a także turystów, którzy chcą poczuć wodniacki klimat w samym sercu miasta Bydgoszczy. Codziennie w godz. 12-18 zapraszamy do strefy relaksu i rekreacji, a w niej SUPbike, wyścigi POOL RACER, SUPaerobik, Skimboard, symulacje VR, kreatywna pracownia 3D. Nie zabraknie strefy gastro z foodtrackami, stoiskami rybnymi o browarem – zachęca Łukasz Krupa, dyrektor biura promocji.

 

W sobotę, w samo południe gotowanie zupy rybnej w wielkim kotle. Pieniądze zebrane za pyszną zupę zostaną przekazane na cele charytatywne. Każdego dnia festiwalu w Młynach Rothera spotkacie ciekawych ludzi kochających podróże. Więcej o podróżnikach w tekście "Ster na Bydgoszcz. Zapraszamy do Strefy Kontynentów"..

 

Muzycznie na Sterze

 

W sobotnie popołudnie na scenie zobaczymy Tadeusza Seiberta, Alicję Szemplińską, gościnnie z Michałem Szczygłem zagra bydgoszczanin Marcin Pawłowski, znany jako PAWBEATS. O godz. 22 koncert na harfie laserowej da Kamil Skicki, a zaraz po nim dyskoteka pod gwiazdami, za sterami odtwarzaczy znany polski duet Kalwi&Remi. Rozkład godzinowy:

18.00 koncert Tadeusza Seiberta

19.30 koncert Alicji Szemplińskiej

21.00 koncert Michała Szczygła + PAWBEATS (gościnnie w jednym utworze)

22.00 koncert na harfie laserowej na Młynówce - Kamil Skicki/ pokaz laserowy

22.30 – „Dyskoteka pod gwiazdami” prowadzą Kalwi & Remi

 

Niedziela upłynie pod znakiem muzyki szantowej. Z pokładu statku Łokietek o godz. 13.30 rozpocznie orkiestra z Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej z Nakła n/Notecią. Od godz. 16.15 na scenie Trzy Majtki, Banana Boat i Orkiestra Samanta. Koncerty potrwają do 18.30.

 

Atrakcje na Brdzie

 

Odwiedzających zapraszamy do zagrzewania do boju uczestników wyścigu butelkowego, który rozpocznie się w niedzielę, o godz. 15.00 na Rybim Rynku. Meta - jak zawsze - na Wyspie Młyńskiej.

 

Przez dwa dni festiwalu na gości czekać będą tramwaje wodne, statek Łokietek oraz Łódź Bydgoszczanka. Przygotowaliśmy ponad 800 bezpłatnych wejściówek na rejsy. Wejściówki na rejs będą wydawane na 15 minut przed wypłynięciem. Istnieje także możliwość korzystania z płatnych rejsów lub wypożyczalni, m.in.: łodzi motorowych, kajaków rowerków wodnych, deski SUP. Miejsce: Przystań Bydgoszcz, Wyspa Młyńska, Rybi Rynek

 

Pozostałe atrakcje towarzyszące

 

Spacery przyrodniczo-ekologiczny i historyczny – start przed wejściem do Młynów Rothera:

• 9:00 – 10:30 - "Brda okiem tracza" – spacer przyrodniczy dla maks. 30 osób, prowadzi Monika Wójcik-Musiał (Towarzystwo Przyrodnicze KAWKA);

• 11:30- 13:00 - „Woda, przemysł, rekreacja, czyli różne oblicza serca miasta - Wyspy Młyńskiej i jej okolic” – spacer historyczny dla maks. 22 osób, prowadzi: Dawid Urbański.

 

Projekt "PortretWielokrotny" będzie realizowany na houseboat La Mare, PRZYSTAŃ Bydgoszcz

Portretowanie będzie bezpłatne i dostępne dla osób zgłoszonych. Osoby uczestniczące otrzymają wybrane 3 portrety mailem. Możliwe będzie zamówienie wydruków i oprawy zdjęć w cenach uzgodnionych z uczestnikami. Zgłoszenia uczestników na blogu MetaMemory20. W sobotę, 25 czerwca w godz. 12:00-15:00 oraz 16:00-19:00. W niedzielę, 26 czerwca w godz. 12:00-16:00 oraz 17:00-21:00.

 

Dodatkowo w sobotę, 25 czerwca, o godz. 20:00 odbędzie się wernisaż wystawy „PortretWielokrotny" w klubie "Mózg".

Wystawa houseboat firmy La Mare (8 obiektów) – PRZYSTAŃ Bydgoszcz.

Ster na skarb! Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego,

sobota – niedziela: 12:00-21:00

 

Ster na skarb! – rodzinny bieg zręcznościowy ; start 25 czerwca, godz. 15:00, Europejskie Centrum Pieniądza , ul. Mennica 4.

„Różowy świat staje na głowie” – performance, 25 czerwca, godz. 18:00, ul. Gdańska 4.

 

KB

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe