Kolejna edycja targów E-NNOVATE już w czerwcu w Bydgoszczy

  • 06.06.2022, 10:30
  • KB
Kolejna edycja targów E-NNOVATE już w czerwcu w Bydgoszczy Materiały prasowe/screen
W dniach 8-10 czerwca odbędzie się 3. edycja targów wynalazków i innowacji E-NNOVATE. Impreza niezmiennie cieszy się dużą popularnością wśród innowatorów z całego świata.

„Potrzeba matką wynalazków” mówi popularne przysłowie. Jak bardzo jest ono prawdziwe przekonała się firma IBS Global – główny organizator targów E-NNOVATE, które w tym roku odbędą się po raz trzeci. Premierowa edycja, zorganizowana już w dobie pandemii, charakteryzowała się stworzeniem innowacyjnej platformy online, na której wynalazcy mogli prezentować swoje pomysły i sprawiła, że E-NNOVATE to jedyne targi wynalazków i innowacji na świecie, które w pełni mogą odbywać się w wirtualnej rzeczywistości w czasie rzeczywistym.

Obecna sytuacja pozwala na organizację imprezy w formie hybrydowej, dlatego też tym razem została ona podzielona na dwie części. W dniach 8-9 czerwca w Audytorium Novum Politechniki Bydgoskiej spotkają się polscy i zagraniczny wystawcy, aby zaprezentować swoje innowacyjne pomysły. Wtedy też wręczone zostaną nagrody, a uczestnicy będą mieli możliwość nawiązania relacji naukowych i biznesowych z potencjalnymi partnerami oraz wziąć udział w panelach dyskusyjnych, poradach ekspertów oraz seminarium „Technologie bezodpadowe”.

Z kolei tydzień później, 15-16 czerwca odbędzie się edycja online poświęcona ocenie wynalazków przez międzynarodowe jury, szkoleniom online. Będzie ona przeznaczona dla wystawców zagranicznych, którzy nie będą w stanie uczestniczyć osobiście w wydarzeniu.

Wydarzenie dedykowane jest wynalazcom, innowatorom, startupom, małym i dużym firmom, szkołom, jak i instytutom naukowym, którzy zaprezentują swoje wynalazki przed międzynarodowym gronem wybitnych naukowców oraz potencjalnymi inwestorami.  Popularność targów pokazują statystyki ubiegłorocznej edycji. W trakcie imprezy portal E-NNOVATE.eu, na którym znajduje się wirtualna platforma, odwiedziło ponad 23 tys. użytkowników, a oficjalna strona odnotowała ponad 170 tys. odsłon. W wydarzeniu udział wzięli reprezentanci 70 krajów z całego świata. W tym roku po raz kolejny targi zostały objęte patronatem IFIA i WIIPA – największych organizacji skupiających naukowców z całego świata. Wydarzenie wspiera też Ministerstwo Rozwoju i Technologii oraz Urząd Patentowy RP.

Oprócz głównej części, organizatorzy targów przygotowali również szereg dodatkowych atrakcji, z których będą mogli skorzystać uczestnicy. Więcej szczegółów poznać można na stronie www.e-nnovate.eu lub poprzez kontakt z organizatorami pod adresem mailowym [email protected]. Zapraszamy do udziału w targach.

KB

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe