Budowa basenu na bydgoskim Miedzyniu. Prace zmierzają ku końcowi [FOTO]

  • 03.06.2022, 14:32
  • KB
Budowa basenu na bydgoskim Miedzyniu. Prace zmierzają ku końcowi [FOTO] Materiały prasowe
Na bydgoskim Miedzyniu trwają intensywne prace związane z budową krytego basenu. Nowopowstający obiekt zostanie połączony z gmachem Zespołu Szkół nr 8 przy ulicy Pijarów. Prace budowlane, realizujące przez bydgoską firmę ALSTAL, zmierzają ku końcowi.

W ramach inwestycji na Miedzyniu powstanie nowoczesny basen, z którego korzystać będą zarówno uczniowie szkoły, jak i lokalna społeczność. Obiekt przeznaczony będzie dla użytkowników w różnym wieku, od niemowlaków po osoby w wieku emerytalnym, o wszystkich stopniach sprawności. Projekt zakłada także zagospodarowanie ternu wokół budynku, a także przygotowanie niezbędnej infrastruktury technicznej.

 

- Aktualnie na budowie prowadzimy końcowe prace związane z elewacją budynku i zagospodarowaniem okolicznego terenu – mówi Marcin Tryka, Kierownik Projektu z firmy ALSTAL Grupa Budowlana i dodaje: - W sąsiedztwie budynku basenu powstaje też nowy plac zabaw dla najmłodszych. Wewnątrz powstającego obiektu basenu trwają roboty wykończeniowe, takie jak: układanie okładzin ceramicznych, gładzie, malowanie, a także montaż sufitów podwieszanych.

 

W ramach inwestycji powstanie basen sportowy o wymiarach 25x12,5 m i zmiennej głębokości od 1,20 do 1,80 m z sześcioma torami pływackimi, wyposażonymi w bloki startowe. Dodatkowo w obiekcie znajdą się brodziki dla rodziców z dziećmi o głębokości 0,15 i 0,30 metra.

 

- Wykonujemy końcowe prace związane ze spawaniem niecek basenowych ze stali nierdzewnej – kontynuuje Marcin Tryka - Z kolei w części technicznej budynku trwa montaż instalacji związanych z obiegiem i uzdatnianiem wody basenowej.

Generalnym wykonawcą inwestycji o wartości blisko 18 mln zł jest bydgoska firma ALSTAL Grupa Budowlana. Przedsiębiorstwo wybudowało już w Bydgoszczy m.in.: Centrum Rekreacji Astoria, lodowisko Torbyd, a także nową siedzibę Instytutu Pamięci Narodowej.

 

O ALSTAL Grupa Budowlana:

Jesteśmy rodzinną firmą budowlaną ze 100%-owym udziałem kapitału polskiego, która od 45 lat specjalizuje się w generalnym wykonawstwie trudnych i wymagających inwestycji budowlanych. Naszą nadrzędną wartością jest zapewnienie bezpieczeństwa i partnerskich relacji inwestorom, podwykonawcom, dostawcom, a także pracownikom tworzącym siłę organizacji. Naszym największym kapitałem są ludzie tworzący zespół ALSTAL. To ich doświadczenie, zaangażowanie i chęć zmieniania świata na lepszy pozwalają nam stale doskonalić naszą firmę. Zgrany zespół ponad 260 osób tworzą zarówno najwyższej klasy specjaliści z wieloletnim doświadczeniem oraz młode, dynamiczne i ambitne osoby, które regularnie podnoszą swoje kompetencje.

 

Więcej na: www.alstal.eu

KB

Zdjęcia (5)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe