Przed nami pierwsza bydgoska Seniorada

  • 02.06.2022, 17:31
  • KB
Przed nami pierwsza bydgoska Seniorada fot.: ilustracyjna/pixabay
Rozpoczynamy odliczanie do pierwszej bydgoskiej Seniorady. To wyjątkowy tydzień międzypokoleniowy dla bydgoszczanek i bydgoszczan w każdym wieku. W dniach 12-18 czerwca br. kalendarz wypełni się wydarzeniami sprzyjającymi rodzinnym i międzypokoleniowym relacjom. Każdy znajdzie coś dla siebie!

Wielkie budowanie z klocków LEGO, gra terenowa, warsztaty gry na bębnach, festyn rodzinny, szkolenia i kursy, majsterkowanie, filmowanie, taniec i śpiew - nie sposób wymienić wszystkiego jednym tchem i w jednym zdaniu. Wszystkie atrakcje zaplanowaliśmy z okazji zbliżającej się wielkimi krokami Seniorady, czyli bydgoskiego tygodnia międzypokoleniowego. Cały program wydarzeń znajduje się TUTAJ.

 

- W tygodniu 12 -18 czerwca Bydgoszczą będą rządzić seniorzy. Pierwsza edycja Seniorady rozpocznie się od Przemarszu Kapeluszowego – barwny korowód bydgoszczanek i bydgoszczan w oryginalnych nakryciach głowy przejdzie z Placu Wolności na Wyspę Młyńską, by symbolicznie odebrać klucze do miasta i bawić się podczas Jarmarku Świętojańskiego. Po tygodniu ciekawych propozycji przygotowanych przez miasto i bydgoskie organizacje pozarządowe zakończenie tygodnia międzypokoleniowego – Piknik Organizacji Pozarządowych, na którym wystąpi seniorka dj Wika – mówi zastępczyni prezydenta Iwona Waszkiewicz

 

Przemarsz Kapeluszowy, niedziela 12 czerwca, godz. 10.15

Kolorowy korowód prowadzony przez orkiestrę wyruszy z Placu Wolności na Wyspę Młyńską. Wszystkich chętnych do wspólnej zabawy prosimy o założenie barwnych strojów i oryginalnych nakryć głowy. Posiadacze oryginalnych nakryć głowy wezmą udział w konkursie, w którym seniorzy mogą zostać Królową i Królem Przemarszu, a młodsi uczestnicy Księżniczką lub Księciem. Po przemarszu na scenie Jarmarku Świętojańskiego organizowanego przez Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury, nastąpi oficjalne otwarcie Seniorady, wraz z nieodłącznym przekazaniem kluczy do bram miasta na kolejny tydzień przedstawicielom Bydgoskiej Rady Seniorów. Na scenie zobaczymy także Zespół Pieśni i Tańca Ziemia Bydgoska. Do wspólnego tańca i śpiewania zachęcać będzie Kapela Podwórkowa “Cynamony”. Pełny program jarmarku dostępny będzie TUTAJ

 

- Zapraszamy nie tylko seniorów, ale całe rodziny. Posiadacze najoryginalniejszych nakryć głowy otrzymają atrakcyjne nagrody ufundowanie przez Normobaric for Life – są to vouchery na sesje tlenowe w komorze normobarycznej w strefie VIP oraz upominki od Leśnego Parku Kultury i Wypoczynku – dodaje koordynatorka Biura Aktywności Społecznej Dorota Glaza.

 

Piknik Organizacji Pozarządowych, sobota 18 czerwca, od godz. 12, Wyspa Młyńska

Tradycyjnie na Wyspie Młyńskiej, zapraszamy na rodzinne atrakcje. Szczególnym punktem programu pikniku, a zarazem i finałem Seniorady będzie zabawa taneczna prowadzona przez wyjątkową i charyzmatyczną DJ Wikę. Gościa specjalnego przywitamy na Wyspie Młyńskiej o godzinie 15.00.

 

Te weekendowe zaproszenia to tylko część wielu propozycji wpisujących się w bydgoski tydzień międzypokoleniowy. Pełny program Seniorady dostępny jest TUTAJ.

 

Warto dodać, że jest on sukcesywnie powiększany i uzupełniany o kolejne przedsięwzięcia proponowane przez nieocenionych społecznych partnerów, którzy odpowiadają na zaproszenie Miasta do współorganizacji pierwszej bydgoskiej Seniorady.

KB

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe