Otwarto węzeł Rynarzewo

  • 02.06.2022, 17:10
  • KB
Otwarto węzeł Rynarzewo fot.: GDDKiA
Jak podaje bydgoski oddział GDDKiA, w połowie maja br. uruchomiono rondo i łącznice na powstającym węźle Rynarzewo w ciągu drogi ekspresowej S5. We wtorek w godzinach popołudniowych nastąpiła kolejna zmiana organizacji ruchu, w wyniku której drugie rondo (prawe) wraz z pozostałymi łącznicami zostało oddane do ruchu. Od tego momentu węzeł Rynarzewo zyskuje pełną przejezdność.

Droga ekspresowa S5 na 9,7 km odcinku Bydgoszcz Błonie - Szubin Północ jest otwarta od jesieni ub. roku. Po otwarciu trasy głównej do ukończenia kontraktu pozostały prace wykończeniowe (z wyłączeniem okresu zimowego 15 XII – 15 III), których główną częścią było ukończenie budowy rond i łącznic węzła Rynarzewo.

Otwarcie pierwszego ronda i dwóch łącznic w połowie maja br. umożliwiło kierowcom jadącym z Rynarzewa do Bydgoszczy bezpośredni wjazd na drogę S5. Możliwy stał się również zjazd z S5 do Rynarzewa od Szubina. Od wczoraj węzeł zyskał pełną przejezdność, co oznacza, że kierowcy jadący także z Bydgoszczy mogą zjechać z S5 do Rynarzewa. To samo dotyczy jadących z Rynarzewa w kierunku Szubin / Poznań.

Prace wykończeniowe

Pozostałe prace wykończeniowe trwające na odcinku dotyczą m.in. dróg dojazdowych i zjazdów na posesje, zbiorników retencyjnych, ogrodzenia trasy głównej czy remontu „starej” drogi krajowej nr 5.

Zaawansowanie rzeczowe kontraktu na koniec kwietnia wyniosło 95%.

Inwestycja jest współfinansowana przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020.

(GDDKiA)

KB

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe