Otwarcie Rynku w Starym Fordonie

  • 01.06.2022, 14:31
  • KB
Otwarcie Rynku w Starym Fordonie fot.: ZDMiKP
Jak podaje ZDMiKP, w piątek odbędzie się m.in. premierowy pokaz świetlno-muzyczny fontanny oraz koncert grupy Tenor Trio. W sobotę wieczorem przygotowano natomiast cykl koncertów i wydarzeń dla najmłodszych mieszkańców.

Do Starego Fordonu na oficjalne otwarcie Rynku zapraszamy już w piątek (3 czerwca) o godzinie 20.

Następnie o godzinie 20:30 odbędzie się koncert artystów z grupy Tenor Trio znanej z doskonałych aranżacji najsłynniejszych arii operetkowych, pieśni neapolitańskich, hitów musicalowych oraz piosenek znanych i lubianych na całym świecie.

Po koncercie o godzinie 22 odbędzie się premierowy pokaz świetlno-muzyczny fontanny.

Budowla o średnicy o średnicy około 22,5m jest jedynym obiektem o takiej konstrukcji w Polsce. Zaprojektowano ją w tak zwanym układzie mieszanym pomiędzy typem mokry chodnik (płaską) i burtową. Efekty wodne tworzy 37 dysz dających możliwości tworzenia obrazów wodnych rozłożonych zarówno poziomie jak i w pionie. Dodatkowo wyposażeniem są 74 dysze mgławiące. Tryskające strumienie wody są skoordynowane z efektami świetlnymi i muzyką.

W sobotę również na bydgoszczan czeka moc atrakcji.
Od godziny 15 do 18 z myślą o najmłodszych odbywać będzie się szereg konkursów, pokazów oraz innych animacji. Od godziny 18 ruszy cykl koncertów.
Późnym wieczorem o godzinie 22 ponownie zapraszamy na pokaz świetlno-muzyczny przy fontannie.

W piątek i sobotę na ulicy Sikorskiego przyległej do Rynku zaparkuje wiele foodtrucków z przekąskami i napojami.

Jak dojechać?
W związku z otwarciem serca rewitalizowanego Fordonu wprowadzone zostaną duże zmiany w organizacji ruchu oraz w komunikacji miejskiej.
Zamknięta zostanie ulica Bydgoska i Sirkoskiego. Zmienią swoją trasę natomiast linie autobusowe nr 65, 81 i 82.
Więcej 
TUTAJ.

(ZDMiKP)

KB

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe