Bydgoszcz w zieleni i kwiatach

  • 26.05.2022, 15:10
  • KB
Bydgoszcz w zieleni i kwiatach fot.: UM Bydgoszcz
Rozpoczęło się sadzenie kwiatów w mieście. W kilkunastu miejscach, w donicach i kwietnikach, zobaczymy różnokolorowe letnie odmiany. Nasadzenia letnie komponowane będą z roślin jednorocznych, m.in. z begonii i pelargonii. W zazielenianie starówki włączyli się także przedsiębiorcy w swoich letnich ogródkach oraz w witrynach sklepów.

W Bydgoszczy trwa sadzenie letnich kompozycji kwiatowych. Begonie, pelargonie, kocanki, aksamitki i wiele innych kolorowych roślin pojawiło się w ostatnich dniach w kilkunastu lokalizacjach Bydgoszczy. W sumie zamówienie na letnie rośliny obejmowało 12,5 tysiąca sadzonek.

https://www.bydgoszcz.pl/fileadmin/_processed_/9/9/csm_kwiaty_Most_Staromiejski_68dbc2d7d4.jpg

Kompozycje z pelargonii, uczepu żółtego, canny i pelargonii zdobią Most Staromiejski. W sumie rośliny zostały posadzone w 22 donicach, w których znajduje się ponad 350 sadzonek.

https://www.bydgoszcz.pl/fileadmin/_processed_/f/d/csm_kwiaty_donice_Stary_Rynek_f36cbde09f.jpg

Stary Rynek to kumulacja bujnie kwitnących roślin w eleganckich drewnianych donicach, w których zasadzono czerwone pelargonie, uczep, kocankę włochatą. W wiszących kwietnikach pojawiła się pelargonia bluszczolistna, dichondra, komarzyca oraz uczep nazywany złotym deszczem, a to za sprawą drobnych żółtych kwiatów.

https://www.bydgoszcz.pl/fileadmin/_processed_/5/4/csm_kwiaty_Stary_Rynek_Corten_fce2d74077.jpg

W dużych donicach z cortenu, w których znajdują się rośliny wieloletnie dosadzone zostały dichondry srebrzyste, kocanki, uczep i pelargonie.

https://www.bydgoszcz.pl/fileadmin/_processed_/6/a/csm_kwiaty_Dluga_4434de8280.jpg

Na ul. Długiej w donicach zasadzono begonie Dragon i Solenia oraz kocanki.

https://www.bydgoszcz.pl/fileadmin/_processed_/8/8/csm_kwiaty_Stary_Port_265b17c7b1.jpg

Przy Starym Porcie powstały wielobarwne dywany, widoczne z Mostu Staromiejskiego. Wśród roślin canny z brązowymi liśćmi, begonie, pomarańczowe aksamitki i stokrotki.

https://www.bydgoszcz.pl/fileadmin/_processed_/2/d/csm_kwiaty_Plac_Teatralny_86facb93dd.jpg

Na Placu Teatralnym dawna fontanna wypełniła się begoniami i srebrnymi starcami popielnymi.

https://www.bydgoszcz.pl/fileadmin/_processed_/f/c/csm_UMB_3179_d9e2b21023.jpg

Nasadzenia roślin cały czas trwają. Na Wełnianym Rynku we wtorek, 24 maja sadzone były begonie o zielonych i bordowych liściach i kwiatach w kolorach różowym i białym. Letnie kompozycje roślin pojawią się także w Parku J. Kochanowskiego i Parku K. Wielkiego oraz w al. Ossolińskich.

https://www.bydgoszcz.pl/fileadmin/_processed_/d/1/csm_kawiaty_starowka_5d8b8dc149.png

O estetykę tej reprezentacyjnej części miasta dbają także lokalni przedsiębiorcy. W swoich letnich ogródkach oraz przed witrynami posadzili wielobarwne kwiaty oraz rośliny zielone.

KB

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe