Już możesz zapisać swoje dziecko na "Bydgoskie Półkolonie 2022"

  • 24.05.2022, 13:06
  • KB
Już możesz zapisać swoje dziecko na "Bydgoskie Półkolonie 2022" fot. ilustracyjna/pixabay
Ruszają zapisy na „Bydgoskie Półkolonie 2022”. Z letniego wypoczynku w mieście skorzysta w tym roku 4300 dzieci. Zapisy rozpoczną się 26 maja i potrwają do 3 czerwca br. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Bydgoskie półkolonie Miasto organizuje w tym roku po raz czwarty. Skorzysta z nich w tym roku 4300 dzieci, o ponad 600 więcej niż w ubiegłym roku. W zajęciach mogą wziąć udział uczniowie bydgoskich podstawówek – do 13 roku życia. Półkolonie będą się odbywały w ramach tygodniowych turnusów – od poniedziałku do piątku przez 8 wakacyjnych tygodni. Uczestnicy będą objęci opieką w godzinach 8-15. Grupy będą liczyć 15 – 20 dzieci. Zajęcia będą organizowane w 37 placówkach oświatowych – Pałacu Młodzieży, Młodzieżowych Domach Kultury, szkołach podstawowych. Każdy uczestnik może skorzystać maksymalnie z 2 turnusów.

W programie półkolonii przewidziano kilka bloków m.in. zajęć sportowych, integracyjnych, z edukacji regionalnej, artystycznej czy filmowej. Zaplanowano wycieczki piesze i drogą wodną, plenery plastyczne, zajęcia w bydgoskich muzeach, warsztaty teatralne, taneczne i wokalne, seanse filmowe. Atrakcji nie zabraknie!

- Już po raz czwarty organizujemy letnie półkolonie dla uczniów bydgoskich szkół. Chcemy, żeby dzieci mogły spędzić wakacje w mieście w sposób atrakcyjny i bezpieczny – mówi zastępczyni prezydenta Iwona Waszkiewicz. – Chcemy tym samym wesprzeć rodziców przy organizacji letniego wypoczynku. Oferta dziewięciu turnusów półkolonii obejmuje całe wakacje, dlatego rodzice mogą wybrać najbardziej dogodny dla swojej rodziny termin. Co ważne, półkolonie odbywają się na wszystkich osiedlach, w całym mieście, nie trzeba dowozić dziecka na wakacyjne zajęcia na drugi koniec miasta – dodaje.

Warunki uczestnictwa

Warunkiem uczestnictwa jest posiadanie legitymacji szkolnej bydgoskiej szkoły podstawowej, pobranie i złożenie w wybranej placówce Karty Uczestnika oraz wyposażenie dziecka w Bydgoską Kartę Miejską uprawniającą do przejazdów komunikacją publiczną. Półkolonie są bezpłatne – rodzice ponoszą jedynie koszt wyżywienia, który wynosi 150 złotych za tydzień półkolonii. Z opłaty zwolnieni są rodzice i opiekunowie prawni dziecka, które bezpłatnie korzysta z posiłków w szkole lub pobiera stypendium socjalne. Szczegóły rekrutacji opisane są w zasadach postępowania rekrutacyjnego do programu „Bydgoskie półkolonie 2022”.

Półkolonie 2022 w liczbach

Miasto w ramach „Bydgoskich Półkolonii 2022” przygotowało miejsca dla 4300 dzieci w wieku do 13 lat. W półkoloniach weźmie udział 287 grup dzieci, zajęcia będą odbywały się w 37 placówkach edukacyjnych na terenie miasta. Łączny koszt organizacji półkolonii w 2022 – 1,09 mln złotych. Każdy uczestnik może skorzystać maksymalnie z 2 turnusów. Dzieci będą objęte opieką w godz. 8-15. Grupy będą liczyły 15-20 dzieci (wyjątek stanowią szkoły specjalne).

Ważne! Pliki do pobrania:

1. Karta kwalifikacyjna

2. Karta kwalifikacyjna - wersja ukraińska

3. Zasady postępowania rekrutacyjnego

4. Zasady postępowania rekrutacyjnego - wersja ukraińska

5. Oświadczenie rodzica MDK

6. Oświadczenie rodzica MDK (ukr).

7. Oświadczenie rodzica BOPRA

8. Oświadczenie rodzica BOPRA (ukr).

9. Terminy i miejsca

Listy przyjętych zostaną wywieszone w placówkach i opublikowane na stronach internetowych placówek, do których zostały zgłoszone dzieci 21 czerwca o 15:00.

KB

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe