Inauguracja "Akademii Bezpieczeństwa" w Bydgoszczy z udziałem dzieci z Ukrainy

  • 20.05.2022, 15:05
  • KB
Inauguracja "Akademii Bezpieczeństwa" w Bydgoszczy z udziałem dzieci z… KWP Bydgoszcz
Wczoraj (19.05.2022) w Pałacu Młodzieży w Bydgoszczy odbyło się zorganizowane przez Wydział Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy oraz Straż Miejską w Bydgoszczy spotkanie dla dzieci ukraińskich klas przygotowawczych bydgoskich szkół.

Wydarzenie związane jest z inauguracją akcji profilaktycznej pn. "Akademia Bezpieczeństwa-Bezpieczne Wakacje". Jest to pierwszy etap szkolenia na kartę rowerową, podczas którego zaprezentowano film edukacyjny przygotowujący do zdobycia karty rowerowej.

Dzięki współpracy z Miejskim Ośrodkiem Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy oraz Pałacem Młodzieży w Bydgoszczy udało się nałożyć na ścieżkę filmu, ukraińskiego lektora, co pozwoli na wykorzystanie materiału podczas szkoleń z zakresu ruchu drogowego.

Ponadto uczniowie klas przygotowawczych bydgoskich szkół  SP 25, SP 32, SP 47, SP 58, SP 66 wysłuchali prelekcji policjanta na temat zasad poruszania się środkami transportu osobistego. Na zakończenie dzieci otrzymały elementy odblaskowe.

W spotkaniu wzięło udział 130 ukraińskich dzieci. Na zakończenie imprezy uczestnicy zostali wyposażeni w kamizelki i inne elementy odblaskowe.

Drugim etapem akcji jest możliwość udziału w egzaminie na kartę rowerową, który zostanie przeprowadzony w Miasteczku Rowerowym w LPKiW "Myślęcinek" w dniu 6 czerwca 2022 r. przy asyście policjantów, strażników miejskich oraz pracowników Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Bydgoszczy.

 

asp. szt. Sławomir Nowak/ Wydział Prewencji KMP w Bydgoszczy

KB

Zdjęcia (5)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe