Dzień Strażaka w bydgoskim centrum handlowym

  • 17.05.2022, 10:03
  • KB
Dzień Strażaka w bydgoskim centrum handlowym Materiały prasowe
W CH Focus Bydgoszcz odbędzie się akcja dla fanów Straży Pożarnej! W sobotę 21 maja, bydgoskie centrum handlowe zaprasza na piknik z okazji Dnia Strażaka. Tego dnia strażacy zaprezentują swój sprzęt oraz wóz bojowy, a także przeprowadzą pokaz pierwszej pomocy. Na uczestników czekać będzie mnóstwo atrakcji, w tym konkurencje sprawnościowe oraz konkursy z nagrodami.

Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że strażacy, kojarzeni zazwyczaj z gaszeniem pożarów, tak naprawdę zajmują się różnymi zadaniami, związanymi z gotowością do niesienia pomocy i ratowania ludzkiego życia. Każdego roku, obchodzą swoje święto 4 maja. O tym, czy praca strażaków jest trudna oraz z jakich urządzeń korzystają w swojej pracy, będzie można przekonać się podczas sobotniego pikniku odbywającego się przed wejściem do centrum handlowego Focus.

 

Tego dnia jednostka straży pożarnej zademonstruje profesjonalny samochód ratowniczo-gaśniczy wraz z pełnym wyposażeniem oraz działanie nowoczesnego sprzętu strażackiego m.in.: rozwijanie linii gaśniczej z podaniem środka gaśniczego. Piknik będzie także okazją do tego, aby wspomnieć o zagrożeniach związanych m.in. z nieodpowiedzialnym postępowaniem z ogniem. Strażacy przeprowadzą pokaz udzielania pierwszej pomocy potrzebującym, a także wezmą udział w pogadance na temat bezpieczeństwa.

 

Nie zabraknie również mocnych wrażeń, dobrej zabawy i smacznego poczęstunku. Dla najmłodszych uczestników zaplanowano akcję Mały Strażak, a w niej konkurencje pełne emocji – kurtyny wodne do zabawy, napełnianie zbiornika wodą na czas oraz celowanie w tarczę strumieniem wody z hydronetki i wiele innych konkursów sprawnościowych oraz atrakcji.

 

- Wszystkich sympatyków straży pożarnej, niezależnie od wieku, serdecznie zapraszamy do udziału w evencie związanym z Dniem Strażaka. Strażacy pomagają ratować życie ludzi i dobytek, nie tylko w przypadku pożarów, ale również wypadków samochodowych, katastrof budowlanych czy kataklizmów. Na ich pomoc zawsze można liczyć. Sobotni piknik będzie okazją do wyrażenia uznania za ich niebezpieczną i ciężką pracę. Nie zabraknie także dużej dawki zabawy i sprawnościowych rozgrywek - mówi Gregory Pertus, dyrektor CH Focus w Bydgoszczy.

 

Do dyspozycji najmłodszych bydgoszczan będzie strefa malowania buziek, w której animatorzy wyczarują na ich twarzach ulubionych bohaterów. Na dzieci, które lubią spędzać czas aktywnie, czeka świetna zabawa na placu zabaw oraz na rozstawionych dwóch dmuchańcach.

 

W twórczej strefie mali artyści będą mogli wykazać się kreatywnością i puścić wodzę fantazji podczas tworzenia własnej przypinki. Na uczestników czeka także stanowisko balonowe zoo, na którym animator będzie tworzył balonowe stworki. Za udział w konkurencji dzieci otrzymują pieczątkę. Po zebraniu 3 pieczątek na dyplomie Dzielnego Zucha, każdy zawodnik otrzyma upominek w postaci odblaskowego misia z logiem Focusa.

 

Uczestnicy akcji będą mogli skosztować także strażackiego przysmaku – pysznej grochówki.

 

Piknik z okazji Dnia Strażaka odbędzie się 21 maja, w godzinach 12.00-17.00 na placu przed wejściem do centrum handlowego Focus.

 

Więcej szczegółów: https://focusbydgoszcz.pl/.

KB

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe