Przedszkolaki odwiedziły policjantów w siedzibie Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy

  • 05.05.2022, 15:27
  • KB
Przedszkolaki odwiedziły policjantów w siedzibie Komendy Miejskiej Policji… KWP Bydgoszcz
Bydgoscy policjanci gościli w miejscu swojej pracy dzieci z Przedszkola „Dobre przedszkole” z Bydgoszczy w celu przybliżenia im zawodu policjanta.

Do bydgoskiej komendy policji zawitały dzieci z przedszkola „Dobre przedszkole”. W murach jednostki gości powitali młodszy aspirant Rafał Wohlfeil oraz sierżant Karolina Kasprzyk z zespołu profilaktyki społecznej, nieletnich i patologii.

Policjanci przeprowadzili w świetlicy zajęcia na temat pracy policjanta z różnych komórek i wydziałów. Mali goście mieli okazję zobaczyć i przymierzyć wyposażenie na co dzień wykorzystywane do służby w policji. Następnie funkcjonariusze oprowadzili dzieci po komendzie. Miały one okazję poznać, jak pracują dyżurni na stanowisku kierowania komendą, a także porozmawiać z funkcjonariuszem zajmującym się wyszkoleniem strzeleckim  bydgoskich policjantów.

Następnie dzieci obejrzały radiowóz, policyjne motocykle z Wydziału Ruchu Drogowego oraz pojazd mobilnego centrum monitoringu służący do rejestrowania zdarzeń z udziałem uczestników ruchu drogowego. Na koniec spotkania przedszkolaki dowiedziały się na czym polega praca przewodnika policyjnego psa służbowego. O swoich zadaniach i czworonożnym podopiecznym opowiadał aspirant sztabowy Michał Wrzodak. Mundurowy zaprezentował krótki pokaz umiejętności swojego partnera, a także omówił zasady, o jakich powinny pamiętać dzieci, kiedy zostaną zaatakowane przez obcego psa.

Maluchy za swoje zaangażowanie i zadawane pytania otrzymały kolorowanki oraz elementy odblaskowe.

KB

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe