Kwiatowo przy ulicy Kujawskiej

  • 04.05.2022, 12:12
  • KB
Kwiatowo przy ulicy Kujawskiej fot.: ZDMiKP
Można już podziwiać efekty agrotechnicznych prac prowadzonych w ubiegłym roku wraz z rozbudową ul. Kujawskiej. Na rondzie Bernardyńskim zakwitły różne gatunki bylin, a wzdłuż całej Kujawskiej zielenią się setki drzew. Zrealizowana inwestycja nie tylko poprawiła bezpieczeństwo i komunikację, ale podniosła estetykę ważnej części miasta.

W ramach rozbudowy ul. Kujawskiej zasadzono ponad 600 nowych drzew. Na szerokich pasach zieleni posadzone między innymi platany klonolistne, klony polne, jesiony wyniosłe oraz kasztanowce zwyczajne. W sąsiedztwie dróg rowerowych i chodników dominują lipy srebrzyste. W okolicy rond i na pasach rozdziału dróg oraz przy ulicach bocznych zaczynają zielenić się głogi, czeremchy. Kwitną już śliwy wiśniowe i wiśnie piłkowane.

Na rondach zakwitły tysiące bylin, a wkrótce kolorów nabiorą krzewy m.in. tawuły i berberysy. Przez całą zimę zieleniły się jałowce i kosodrzewiny. W najbliższych tygodniach szczególnie efektownie prezentować będzie się skarpa przy schodach do parku Wolności. Późną wiosną i latem zakwitną również hortensje oraz okrywowe róże. Już teraz soczyście zielenią się nowe trawniki.

W ramach budowy ulicy Kujawskiej zastosowano szereg innych ekorozwiązań m.in. panele fotowoltaiczne na słupach trakcyjnych, które zasilają smarownice przy zwrotnicach, maty antywibracyjne tłumiące hałas w rejonie przystanków.

(ZDMiKP)

KB

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe