Wojewódzkie Obchody Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej i 231. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja w Bydgoszczy

  • 02.05.2022, 12:01
  • KB
Wojewódzkie Obchody Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej i 231. rocznica… fot.: ilustracyjna/pixabay
Urząd Wojewódzki zaprasza na tegoroczne Wojewódzkie Obchody Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej i 231. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja w Bydgoszczy.

Organizatorami Wojewódzkich Obchodów w Bydgoszczy są: Wojewoda Kujawsko-Pomorski Mikołaj Bogdanowicz, Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotr Całbecki i Szef Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych, Dowódca Garnizonu Bydgoszcz gen. bryg. Artur Kępczyński.

 

PROGRAM OBCHODÓW

 

2 maja - Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej

Godz. 12:00

Uroczystość na Placu Wolności

Odegranie hymnu państwowego i podniesienie flagi na maszt, przekazanie flagi (do Krajowej Administracji Skarbowej), koncert Orkiestry Wojskowej w Bydgoszczy

 

3 maja - 231. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja w Bydgoszczy

Godz.11:00

Msza św. w intencji Ojczyzny celebrowana przez JE ks. bpa Krzysztofa Włodarczyka w Katedrze Bydgoskiej pw. św. św. Marcina i Mikołaja, przemarsz na Stary Rynek

 

Godz. 12:00

Uroczystość patriotyczna na Starym Rynku

Odegranie hymnu państwowego i podniesienie flagi na maszt, odznaczenia państwowe, wystąpienia, musztra paradna w wykonaniu Orkiestry Wojskowej w Bydgoszczy oraz Zespołu Pieśni i Tańca Ziemia Bydgoska.

KB

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe